Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյանի շնորհավորանքը՝ Ուսուցչի օրվա առթիվ
Սիրելի՛ ուսուցիչներ, շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի՝ Ուսուցչի օրվա կապակցությամբ:
Անգնահատելի է ձեր ավանդը՝ մատաղ սերնդի կրթության և դաստիարակության գործում սերմանելով ազգային և համամարդկային արժեքներ։ Դուք անսահման նվիրումով ամենօրյա տքնաջան աշխատանք եք տանում՝ ձևավորելով մեր հայրենիքի արժանապատիվ ու բանիմաց քաղաքացուն։
Արցախից տեղահանված մեր սիրելի ուսուցիչներ և մանկավարժներ՝ առանձնահատուկ ուզում եմ երախտիքի խոսք հայտնել և շնորհավորել ձեզ։
Ես վստահ եմ, որ դուք ձեր առաքելությունը արժանապատվորեն կշարունակեք իրականացնել Հայաստանի Հանրապետությունում և որպես օրինակ՝ նոր շունչ և նոր ուժ կհաղորդեք մեր սերունդներին։
Մեզ բաժին հասած ծանր ժամանակները կրկին ապացուցեցին, որ գիտելիքը անփոխարինելի զենք ու զինատեսակ է աշխարհում, և այդ ծանր ժամանակները ստիպեցին նաև ձեզ՝ քառակի և հնգակի անգամ ավել ջանքեր ներդնել մեր սերունդներին կրթելու գործում։
Դարեր շարունակ հայն աստվածացրել է դպրությունը, աստվածացրել ուսուցչին, ում միջոցով էլ լուսավորել է սերունդների ճանապարհը։ Կրթելն աստվածահաճո առաքելություն է, որը մեծագույն պատասխանատվությամբ և անձնուրացությամբ ստանձնել եք դուք:
Զինվորը մեր երկրի արտաքին սահմանների անվտանգության պահապանն է, ուսուցիչը՝ ներքին։
Վաստակած հանգստի անցած մեր շատ սիրելի մանկավարժներ` երախտապարտ ենք ձեզ` ձեր սուրբ առաքելությունն անմնացորդ նվիրումով կատարելու համար: Ձեր ստեղծած ամուր հիմքերի վրա այսօր բարձրանում է ուսուցիչների նոր սերունդը՝ ավանդական մոտեցումները համադրելով նոր ժամանակի մոտեցումներին։
Կրկին շնորհավորելով մաղթում եմ ամուր առողջություն, արգասաբեր աշխատանք և նոր նվաճումներ՝ մատաղ սերնդին կրթելու ամենապատասխանատու գործում: