Իմ սիրելի՛ փոքրիկ բարեկամներ,
ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ՝ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ:
Հունիսի 1-ը օրացույցի թերևս ամենալուսավոր տոներից մեկն է, որը մեզ նախ և առաջ պարտավորեցնում է անել անգամ անհնարինը, կենտրոնացնել համայնքի ողջ ներուժը և գործի դնել բոլոր մեր ջանքերը` մեր մանուկներին խաղաղ ու անվտանգ մանկություն և արժանապատիվ ապրելու պայմաններ ստեղծելու համար։
Այս օրը նաև կարևոր հիշեցում է բոլորիս, որ յուրաքանչյուր երեխա ունի սիրվելու, պաշտպանված լինելու և լիարժեք ապրելու անքակտելի իրավունք։
Մեր պետությունը, համայնքը, համայնքի ընտանիքները և յուրաքանչյուրս ունենք մի մեծ պարտականություն՝ պաշտպանել երեխաներին, լսել նրանց ձայնը, հարգել նրանց կարծիքը և տալ այն ամենը, ինչ անհրաժեշտ է առողջ, կրթված և երջանիկ մեծանալու համար։
Այս օրը մենք վերահաստատում ենք մեր հավատարմությունն ու պատասխանատվությունը՝ յուրաքանչյուր երեխայի պաշտպանելու, սիրելու և աջակցելու համար, քանզի երեխան արժանի է ապրելու մի աշխարհում, որտեղ հարգվում են նրա իրավունքները, խրախուսվում են նրա երազանքները և ստեղծվում են հնարավորություններ՝ դրանց հասնելու համար։
Թող մեր երեխաներն ապրեն մի հասարակությունում, որտեղ գերակշռում են սերը, համբերությունը, հարգանքը և խաղաղությունը։ Թող նրանց աչքերում երբեք չանհետանա ժպիտը, իսկ սրտերում միշտ վառ մնա հույսը։
Պետք է համախմբված աշխատենք՝ ստեղծելու մի աշխարհ, որտեղ երեխաները կապրեն խաղաղության, հարգանքի և հնարավորությունների մթնոլորտում։
Մաղթում եմ, որ յուրաքանչյուր երեխա մշտապես շրջապատված լինի ընտանեկան սիրով, անսահման ջերմությամբ ու հոգատարությամբ։
Եղե՛ք առողջ ու երջանիկ, նաև արդարացրեք ձեզ հետ կապված մեր բոլոր հույսերը: Իսկ մենք` մեծերս, կանենք ամեն ինչ, որպեսզի դուք բոլորդ լինեք լիարժեք պաշտպանված ու երջանիկ:
Անհոգ մանկություն ձեզ, իմ փոքրիկ բարեկամներ: