Սրտանց շնորհավորում եմ ձեզ, Աշխատանքի և Աշխատավորների միջազգային օրվա՝ Մայիսի 1-ի կապակցությամբ։ Ավանդաբար նշվող այս տոնը կոչված է փառաբանելու և մեծարելու աշխատավորին, նրա արարումն ու աշխատանքը:
Այսօր մենք մեր բոլոր ջանքերը ներդրել ենք` մեր համայնքում արժանապատիվ աշխատանքի, արժանապատիվ վաստակի հնարավորությունները մեծացնելու և մեր ժողովրդի բարօրությունն ապահովելու համար։
Քաջարանը որպես աշխատանքային փառքի քաղաք կյանք է առել, զարգացել և զարգանում հենց այդ աշխատասիրությամբ, որի վառ ապացույցը
"Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ" ՓԲԸ հանքարդյունաբերական հսկա գործարանն է, որը արդեն յոթ տասնամյակից ավել՝ քաջարանցի ամենատարբեր սերունդների անբասիր և քրտնաջան աշխատանքի արդյունքում հասել է մեր օրեր, և մեր բոլորիս աշխատանքի արդյունքում այսօր դարձել աշխատանքի և աշխատավորի թրծման դարբնոց, և արժանացել հանքարդյունաբերական հսկա գործարանի կոչմանը։
Քաջարանցու քրտնաջան աշխատանքը և աշխատավորի վաստակը մեծ պատիվ ու հարգանք են վայելել դեռևս մեր նախնիների մոտ և հանդիսացել լավագույն օրինակ, և այդ համբավը այսօր արդեն դուրս է եկել նույնիսկ մեր երկրի սահմաններից դուրս հենց այդ աշխատանքով և աշխատասիրությամբ, ինչի շնորհիվ էլ մենք և մեր համայնքը պետք է քայլենք ժամանակին համընթաց՝ ամենաառաջադիմական ձևերով և չափանիշներով:
Իմ երախտիքն ու խոնարհումը այն արժանավորների հիշատակի առջև, ովքեր իրենց մեծ փորձով աշխատանքային մեծ հետագիծ են թողել Քաջարանի աշխատանքային պատմության փառավոր էջերում։
Օրվա առթիվ կրկին շնորհավորում եմ բոլորիս և վստահ եմ, որ մեր աշխատասեր ժողովուրդը իր աշխատանքով շարունակելու է արարել ի շահ մեր համայնքի, և ի շահ Հայաստանի շենացման:
Մաղթում եմ բոլորիս խաղաղ ու ստեղծագործ աշխատանք` հանուն մեր ընտանիքների, համայնքների բարեկեցության, և մեր երկրի անխափան զարգացման:
Շնորհավոր մայիսի 1։