Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյանի ուղերձը Գիտելիքի և դպրության օրվա կապակցությամբ
Սիրելի՛ աշակերտներ, ուսանողներ, մանկավարժներ, դասախոսներ և ծնողներ, շնորհավորում եմ բոլորիդ սեպտեմբերի մեկի՝ Գիտելիքի և դպրության օրվա կապակցությամբ։
Յուրաքանչյուր ուսումնական տարվա մեկնարկ յուրովի առանձնահատուկ ու պարտավորեցնող է բոլորիս համար:
Արդի փոփոխությունների ժամանակաշրջանում գիտելիքն ու կրթությունն են այն հիմնական հենասյուները, որոնցով մարդը, հասարակություններն ու պետությունները պետք է կարողանան հաղթահարել ամենատարբեր մարտահրավերներն ու խնդիրները:
Այս օրը հատկապես բացառիկ է նրանց համար, ովքեր առաջին քայլերն են անելու դեպի դպրոց և բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ, և այսօրվանից նրանց համար մեկնարկում է սպասումներով լի ուսումնական տարի՝ բացահայտելու գիտելիքի նոր ու զարմանահրաշ աշխարհը։
Գեղեցիկ ու հիշարժան այս օրը խորհրդանշելով գրի ու գրականության, կրթության նկատմամբ մեր ժողովրդի ունեցած դարավոր պաշտամունքը, նաև պարտավորեցնում է որքան հնարավոր է շատ գիտելիքներ ձեռք բերել, հարստացնելով ձեր ֆիզիկական ու մտավոր ունակությունները։
Այո՛, այսօրվա դպրոցականներդ և ուսանողներդ եք լինելու մեր պետության ամրապնդման, կիրթ ու բարեկեցիկ հասարակության կառուցման գործի շարունակողները։
Համոզված եմ, որ ամենօրյա շահագրգիռ աշխատանքի, նվիրումով ու բարձր պատասխանատվությամբ իրենց առաքելությունն իրականացնող մեր հարգարժան ուսուցիչների ու դասախոսների ջանքերի շնորհիվ վաղվա հաջողություններն ու ձեռքբերումներն առավել քան իրատեսական կլինեն։
Հետևաբար ճիշտ և նպատակային օգտագործեք ձեր ժամանակն ու ստեղծված հնարավորությունները, լավ սովորե՛ք, զարգացե՛ք, կատարելագործվե՛ք և դարձե՛ք ձեր նախընտրած մասնագիտության մեջ լավագույնը։
Եվս մեկ անգամ շնորհավորելով մաղթում եմ հաջողություններ, իսկ ուսումնառության մեջ գտնվողներին՝ բարձր առաջադիմություն։
Զինվենք նոր գիտելիքներով և դառնանք ավելի ուժեղ, քանի որ «գիտելիքը ուժ է»: