Կներդրվի կառավարման նոր մշակույթ, որի պայմաններում յուրաքանչյուր քաջարանցի կկարողանա մասնակցել հայրենի քաղաքի կառավարման գործին
- Համայնքի կառավարման գործընթացը կկազմակերպվի թափանցիկության եւ քաղաքացիների լայն ներգրավման սկզբունքներով
- Կթարմացվի եւ նոր գործիքներով կհամալրվի Քաջարանի քաղաքապետարանի պաշտոնական kajaran.am կայքը
- Ավագանու նիստերը կլինեն բաց, յուրաքանչյուր քաջարանցի հնարավորություն կունենա մասնակցել նիստերին, կապահովվի Քաջարանի քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքում դրանց առցանց հեռարձակման տեխնիկական հնարավորությունը
- Կկիրառվեն համայնքային խնդիրների լուծմանը քաղաքացիների մասնակցության ավանդական (բակային հանդիպումներ, քաղաքացիների ընդունելություններ, դիմումներ, նամակներ եւ այլն) եւ ժամանակակից տեխնոլոգիական (էլեկտրոնային նամակներ, ՍՄՍ հաղորդագրություններ եւ այլն) մեթոդները
- Համաքաղաքացիների ներգրավմամբ կապահովվի բազմաբնակարան շենքերի կառավարումն իրականացնող համատիրության գործունեության արդյունավետությունը
- Քաղաքապետարանի աշխատակազմում եւ համայնքապատկան ձեռնարկություններում թափուր հաստիքների համալրումը կկատարվի թափանցիկ մրցույթների միջոցով
- Կհաստատվի եւ կխորացվի համագործակցությունը տեղական հասարակական կազմակերպությունների հետ, սոցիալական ծրագրերի իրականացման գործում վերջիններիս ակտիվ ներգրավվածության ապահովում
- Համագործակցություն կհաստատվի հանրապետության այլ համայնքների եւ արտերկրի քաղաքային համայնքների հետ` փորձի փոխանակման, համատեղ ծրագրերի իրականացման նպատակով
- Քաղաքապետարանի կողմից համայնքում նախատեսված եւ իրականացվող աշխատանքների մասին քաջարանցիներին պատշաճ եւ ժամանակին կծանուցվի տարբեր եղանակներով, այդ թվում` քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքի միջոցով