Քաջարանի համայնքապետ Մանվելի անսպասելի արձակուրդը
Մայիսի 24-ին Կապանի ոստիկանության եւ մարզային քննչական վարչության շենքերի դիմաց տեղի ունեցած քաջարանցիների բողոքի ակցիայի գլխավոր հերոսը, անշուշտ, Քաջարանի համայնքապետ Մանվելն էր:
Ակցիայի մասնակիցները նրան ծափահարություններով դիմավորեցին: Նրա ելույթը օրենքի, օրինականության մասին էր:
Սակայն, որքան էլ տարօրինակ է, հաջորդ առավոտյան (25 մայիսի 2020 թ.) հայտնի դարձավ, որ երեկվա հերոսն ակցիայի մասնակիցներին հանձնել է բախտի քմահաճույքին ու մեկնել արձակուրդ:
Ընդ որում՝ խոշորացված Քաջարան համայնքի ղեկավարի արձակուրդ մեկնելու մասին տեղյակ չեն եղել նաեւ Սյունիքի մարզպետարանում:
Մայրաքաղաքային լրատվամիջոցներից մի քանիսը, մինչդեռ, մտահոգված են՝ կվերադառնա՞ Մանվելն արձակուրդից, թե՞ կհեռանա երկրից (օրինակ՝ https://youtu.be/R-vqF5MA2rE):
Հ.Գ. 1
Քաջարանի համայնքապետարանի մեր աղբյուրը տեղեկացնում է, որ մայիսի 24-ին Մանվելի ստորագրությամբ համացանցում տարածված հայտարարությունը պատրաստել է Կապանի տարածաշրջանի հանրակրթական դպրոցներից մեկի ոչ բարեհամբավ տնօրեն-ուհին, ով Կապանում վերջին տարիներին տեղեկություններ է հավաքում Զանգեզուրի ՊՄԿ-ի ղեկավարների մասին ոչ դրական արտահայտվողների վերաբերյալ եւ զեկուցում գաղութարարներին՝ վճարի դիմաց:
Հ.Գ. 2
Այնուամենայնիվ կարիք չկար մայիսի 24-ի ակցիային մասնակից դարձնել նաեւ ԶՊՄԿ-ի արհմիության նախագահ Դավիթին, մեծ մարդ է եւ դժվարությամբ է քայլում, թեեւ նրան փոխարինող գտնելը ոչ դյուրին գործ է մոլորակում։
Հետաքրքիր է՝ կարողացա՞վ ճշտել, թե կոմբինատից ովքեր են ակցիայի վայր հասել, ովքեր՝ ոչ: