Քաջարանում ավարտվեց «Մանկական ամառային հանգիստ» 2023 բակային ճամբարը
Եվս մեկ ճամբարային կյանք մտավ Քաջարանի պատմության մեջ։ Գրեթե 600 դպրոցահասակ երեխաներ՝ երկու հերթափոխերով մասնակցեցին ճամբարին, որի ջոկատներում հայրենասիրական ոգին, շունչն ու դաստիարակությունն էր տիրում։
Ճամբարականների առօրյան հագեցած էր ամենատարբեր էքսկուրսիաներով՝ դեպի պատմամշակութային վայրեր, ամենատարբեր խաղերով, երգ-երաժշտությամբ, ասմունքով և այլն։
Փակման արարողության ժամանակ համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյան/Manvel Paramazyan-ը շնորհակալական խոսք հայտնեց ճամբարի գլխավոր հովանավոր՝ Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ / Zangezur Copper Molybdenum Combine-ին՝ գլխավոր տնօրեն Ռոման Խուդոլիի ղեկավարությամբ և երախտիքի խոսք հայտնեց ճամբարի կազմակերպիչներին ու ողջ դաստիարակչական անձնակազմին՝ Արմենակ Հայրապետյանի գլխավորությամբ։
Այնուհետև խրախուսանքներ և նվերներ ստացան՝ ճամբարի կայացման և կազմակերպման գործում աջակցություն ցուցաբերած Քաջարան համայնքի Կոմունալ տնտեսություն ՓԲԸ տնօրեն Վիլեն Գրիգորյանն ու "Լավ ընկեր" ՍՊԸ տնօրեն Վահե Համբարձումյանը։
Ամենատարբեր նվերների՝ հեծանիվներ, ինքնագլորներ և խրախուսանքների արժանացան ակտիվ ճամբարականները, իսկ միջոցառումն ավարտվեց սաների և ջոկատավարների կազմակերպած գեղեցիկ և հայրենասիրական միջոցառմամբ։