Քանդակագործի անհատական ցուցահանդեսը՝ հետմահու
Կապանի արվեստի թանգարանում բացվեց քանդակագործ Լևոն Թումանյանի անհատական աշխատանքների ցուցահանդեսը՝ նվիրված  նրա հիշատակին:
Արվեստագետը ծնվել է Կապանում 1953 թվականին, ավարտել է Փանոս Թերլեմեզյանի անվան գեղարվեստի ուսումնարանը, ապա 1978-ին ընդունվել և 1984-ին ավարտել է Երևանի գեղարվեստաթատերական ինստիտուտը՝ նկարիչ-քանդակագործի որակավորմամբ: Կապանում մասնակցել է ցուցահանդեսների, նրա աշխատանքները գտնվում են անհատական հավաքածուներում: Հարազատները, մտերիմները որոշեցին Լևոնի աշխատանքների ցուցահանդես կազմակերպել, որի բացումը տեղի ունեցավ փետրվարի 15-ին:
Ցուցահանդեսը ներածական խոսքով բացեց գեղանկարիչ Բորիկ Մինասյանը՝ մասնավորապես նշելով, որ Կապանում քանդակագործը նկարիչների հետ մասնակցել է ցուցահանդեսների, բայց  անհատական ցուցահանդես առաջին անգամ է կազմակերպվում: Անդրադառնալով Լևոն Թումանյանի աշխատանքներին՝ բանախոսն ընդգծեց այն հանգամանքը, որ նա իր աշխատանքներում անդրադարձել է տարբեր թեմաների, իսկ դիպլոմային աշխատանքը եղել է Ամենայն հայոց բանաստեղծ Հովհաննես Թումանյանի քանդակը:
Էկրանից հնչեց Լևոն Թումանյանի կենդանի խոսքը. ցուցահանդեսի մասնակիցները որոշ մանրամասներ իմացան նրա ստեղծագործական կյանքից:
Լևոն Թումանյանի մասին հուշեր ներկայացրին քանդակագործ Ալեքսան Առաքելյանը, Կապանի Ալ. Շիրվանզադեի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի դերասան Արտավազդ Գրիգորյանը, ուրիշներ:
Ներկաներին անկեղծ երախտագիտություն հայտնեց Սիլվա Թումանյանը՝ ցուցահանդեսին մասնակցելու համար, որն էլ ըստ ամենայնի հարգանքի տուրք էր իր ամուսնու հիշատակին: