Քննարկումներ կան, որպեսզի ավագ դպրոցների աշակերտները կարողանան ՆԶՊ-ն անցնել զորանոցային և վրանային պայմաններում. Արայիկ Հարությունյան
29.04.2019 22:10
Կրթության և գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանը  «Ազատություն» ռադիոկայանի ֆեյսբուքյան ասուլիսի ժամանակ մեկնաբանել է «Եկեղեցու պատմություն» առարկայի դասավանդումը և նշել է, որ այս հարցում ուսուցիչների վերապատրաստելու խդնիր կա:
Արայիկ Հարությունյանը նշեց, որ այլևս դպրոցներում վերացել է դասը աղոթքով սկսելու «սովորությունը», սակայն այս առարկայի մասով շատ հարցեր կան, որոնք պետք է վերանայվեն:
Նախարարը նաև խոսել է ՆԶՊ (նախնական զինվորական պատրաստվածություն) առարկայի մասին և նշել, որ այս պահին քննարկումներ կան, որպեսզի ավագ դպրոցների աշակերտները կարողանան զորանոցային և վրանային պայմաններում ձեռք բերել որոշակի հմտություններ:
Կրթության նախարարը ասաց, որ Երկրապահ կամավորական միությունը դպրոցից անկախ կառույց է և այդպես էլ կմնա:
Նա խոսել է նաև աշակերտների հագուստի մասին, սակայն նշել է, որ կարծում է, որ սև և սպիտակ հագուստ պարտադրաբար կրելը կեղծ օրակարգ է և կրթության որակի վրա չի անդրադառնում: