Շնորհավորում եմ բոլորիս Մայիսյան հաղթանակների առթիվ։
Դժվար ուղիով անցած և այդ ճանապարհին բազում հաղթանակներ գրանցած հայ ժողովուրդն այսօր առավել քան արժանի է խաղաղ պայմաններում ապրելու, արարելու և հզորանալու, որն էլ մաղթում եմ յուրաքանչյուր հայի։
Այսօր նշվում է Հայրենական մեծ պատերազմի հաղթանակի տոնը, որտեղ իր մասնակցությունն է բերել 550 հազար հայ։ Նրանցից շատերը արժանացել են հերոսի կոչման, պարգևատրվել մեդալներով ու շքանշաններով:
ՈՒղիղ 30 տարի առաջ այս օրը ավելի մեծ պայքար է մղվել Արցախի և Շուշիի համար, որը հաղթանակով է պսակվել։ Ցավոք 2020թ պատերազմը խլեց մեզնից մեր հաղթանակը, Շուշին կրկին անցավ թշնամու վերահսկողության տակ, կորցրեցինք Արցախի 75%-ը, արյունոտ պատերազմում թափվեց հազարավոր հերոսների արյունը։
Այսօր մենք վիրավոր ենք, սակայն ոչ հուսալքված։ Մենք կորցնողի դիրքերից ենք հանդես գալիս, սակայն կրկին հաղթելու տրամադրվածությամբ։ Ես, որպես Հայոց բանակի սպա հավատում եմ, որ գալու է հաղթանակ տոնելու օրը, գալու է բաց ճակատով մեր սերունդների աչքերի մեջ նայելու պահը և վայելելու ենք ամբողջական Արցախի ազատագրման բերկրանքը։
Կրկին շնորհավորելով հաղթանակներով հարուստ այս օրվա առթիվ մաղթում եմ խաղաղություն, հաստատակամություն և ուժ՝ այդ հաղթանակները վերստին տոնելու համար։