ՔՆՆԱՐԿՎԵՑԻՆ ՀԱՆՐԱՔՎԵԻ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՄԱՆԸ ՎԵՐԱԲԵՐՈՂ ՀԱՐՑԵՐ
Այսօր Սյունիքի մարզպետարանում տեղի ունեցավ խորհրդակցություն, որին մասնակցում էին ապրիլի 5-ի հանրաքվեի նախապատրաստական ու կազմակերպական աշխատանքներում ընդգրկված անձինք ու պատասխանատու կառույցների ներկայացուցիչներ՝ մարզի համայնքների ղեկավարները, բնակավայրերի վարչական ղեկավարները, թիվ 34 եւ 35 տարածքային ընտրական հանձնաժողովների նախագահները, ոստիկանության, անձնագրային բաժանմունքների պատասխանատուները, մարզպետարանի ստորաբաժանումների ղեկավարները:
Մինչ օրակարգի հիմնական հարցերին անցնելը, օգտվելով լսարանի ընդգրկվածությունից, Սյունիքի մարզպետ Հունան Պողոսյանն անդրադարձավ կորոնավիրոսի հետ կապված իրավիճակին՝ հորդորելով զերծ մնալ խուճապային տրամադրություններից, իսկ հատկապես գյուղական բնակավայրերում ուշադիր լինել, որ հիվանդները ժամանակին դիմեն բժշկի ու չզբաղվեն ինքնաբուժությամբ։
Այնուհետեւ տարածքային ընտրական հանձնաժողովների նախագահները, մյուս մասնակիցները, յուրաքանչյուրն օրենքով իրեն վերապահված գործառույթների շրջանակում, ներկայացրեցին հանրաքվեի անցկացման հետ կապված ներկա գործընթացը, կատարված ու սպասվելիք աշխատանքը, պատասխանեցին ներկաների հարցերին, հանդես եկան պարզաբանումներով։ Քննարկվեցին նաեւ տեղամասերի կահավորման, հանձնաժողովների ձեւավորման հետ կապված խնդիրները։ Նշվեց, որ առաջիկայում տեղամասային հանձնաժողովների անդամների համար դասընթացներ կկազմակերպվեն։
Հունան Պողոսյանը, եւս մեկ անգամ կարեւորելով գործընթացը օրենքի տառին համապատասխան կազմակերպելը, նշեց, որ յուրաքանչյուրն իր պատասխանատվության ու լիազորությունների սահմաններում պետք է անի հնարավորը՝ դա ապահովելու համար։