ՌԴ նախագահի աշխատակազմի ներկայացուցիչը Սյունիքում
Դեկտեմբերի 3-ին Սյունիքի մարզում էր ՌԴ նախագահի աշխատակազմի արտասահմանյան երկրների հետ միջտարածաշրջանային եւ մշակութային կապերի վարչության պետ Իգոր Մասլովը: Նրա գլխավորած պատվիրակության կազմում էին վարչության պետի տեղակալ ԱՌիբակովը, մարդասիրական ծրագրերի համակարգման բաժնի պետ ՎՉերնիշովը եւ պաշտոնատար այլ անձինք։ Պատվիրակությանն ուղեկցում էր Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը:
Իգոր Մասլովի գլխավորած պատվիրակությունը դեկտեմբերի 3-ին հանդիպումներ է ունեցել Կապան եւ Քաջարան համայնքների ղեկավարներ Գևորգ Փարսյանի ու Մանվել Փարամազյանի, ինչպես եւ Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանի հետ:
Հանդիպումներին մասնակցել են «Գեոպրոմայնինգ» ընկերությունների խմբի նախագահ, «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Ռոման Խուդոլիյը, գլխավոր տնօրենի տեղակալ Արթուր Նիկողոսյանը, «Ագարակի ՊՄԿ» ՓԲԸ տնօրեն Անդրեյ Սինյակովը եւ Երևանում «Մոսկվայի տուն» կենտրոնի տնօրեն Վահրամ Կարապետյանը։
Ակնկալվում է, որ ՌԴ բարձրաստիճան պաշտոնյայի այցի արդյունքում Սյունիքի մարզին առնչվող մի քանի  ծրագրեր կմշակվեն ու կյանքի կկոչվեն: