ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանատունը բողոքի նոտա է ուղարկել ՌԴ ԱԳՆ-ին Կալաշնիկովի հայատյաց հայտարարությունների վերաբերյալ
Որոշ տելեգամ-ալիքներ, հղում կատարելով ռուսական դիվանագիտական աղբյուրներին, գրում են, որ ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանատունը բողոքի նոտա է ուղարկել ՌԴ արտգործնախարարություն Պետդումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Լեոնիդ Կալաշնիկովի հայատյաց հայտարարությունների հետ կապված։
Ըստ այդմ, դեսպանատունը խնդրում է ՌԴ արտաքին քաղաքական գերատեսչությանը ստուգել, չի՞ հանդիսանում արդյոք Կալաշնիկովը արտասահմանյան գործակալ, արդյոք չի ներկայացնում նա երրորդ երկրների՝ Ադրբեջանի և Թուրքիայի շահերը։
Հիշեցնենք, որ վերջին օրերին Կալաշնիկովը ՀՀ քաղաքացիների տրամադրություններին հակասող մի շարք հակահայկական հայտարարություններ արեց՝ որ «Զանգեզուրի միջանցքը նախատեսված է եռակող համաձայնագրով» և հայերին ձեռնտու է բացել սահմանները, որ ղարաբաղյան հարցում Մինսկի խմբի ձևաչափն անիմաստ էր, որ հայերը մի երկու կիլոմետրի համար Ռուսաստանին ներգրավում են պատերազմի մեջ և այլն։