Ռուսաստան-ՆԱՏՕ հակամարտությունը կլինի «ամեն ինչի վերջը». Մեդվեդև
ՌԴ Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը Ռուսաստանի և ՆԱՏՕ-ի միջև հնարավոր ռազմական հակամարտությունն անվանել է ապոկալիպսիս և «ամեն ինչի վերջը»:
Նա ուշադրություն է հրավիրել այն հանգամանքին, որ եվրոպացի քաղաքական գործիչները խոսում են այն մասին, որ արևմտյան երկրները պետք է պատրաստ լինեն Ռուսաստանի հետ պատերազմին։
«Մեր երկրի տարածքային ամբողջականությունը պաշտպանելու համար կօգտագործվեն հատուկ մարտագլխիկներով բալիստիկ և թևավոր հրթիռներ։ Սա հիմնված է մեր դոկտրինալ ռազմական փաստաթղթերի վրա և քաջ հայտնի է բոլորին: Եվ դա այդ շատ տխուր ապոկալիպսիսն է: Դա ամեն ինչի վերջն է»,- գրել է Մեդվեդևը Telegram-ի իր ալիքում։
Եվրոպացի քաղաքական գործիչները, ինչպես նշել է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահը, «շարունակում են շաղակրատել այս թեմայի շուրջ»՝ ընտրողների ուշադրությունը շեղելու և Ուկրաինայի վրա ծախսերն արդարացնելու համար։
Մեդվեդևն ասել է, որ Ռուսաստանի և ՆԱՏՕ-ի միջև հնարավոր հակամարտությունը չի զարգանա հատուկ ռազմական գործողության սցենարով և ծավալվելու է խրամատներում։ Մոսկվան, նրա խոսքով, այլընտրանք չի ունենա, պատասխանը կլինի ասիմետրիկ։