«Սասնա ծռերի» աջակիցները երթ են անցկացրել Երեւանի փողոցներով
Էրեբունու ՊՊԾ գունդը գրաված «Սասնա ծռեր» խմբի աջակիցներն, ովքեր հուլիսի 17-ից ցույցեր են անցկացնում Խորենացի փողոցում, երթ են անցկացրել Երեւանի փողոցներով:
Երթից առաջ ելույթ են ունեցել հանրահավաքը համակարգող խմբի անդամներ, «Նոր Հայաստան» նախաձեռնության անդամ Ալեք Ենիգոմշյանը, ԳԽ նախկին պատգամավոր Ալբերտ Բաղդասարյանը, Գյումրիի «Ասպարեզ» ակումբի նախագահ Լեւոն Բարսեղյանը, Երեւանի ավագանու անդամ Արմեն Մարտիրոսյանը եւ այլոք:
Ենիգոմշյանը, մասնավորապես, հիշեցրել է, որ խորհուրդն առավոտյան մամուլի ասուլիսում իշխանություններին ժամանակ էր տվել՝ լուծելու խմբի կենցաղային խնդիրները՝ ջրի, էլէներգիայի բացակայության հետ կապված: «Ժամկետն ավարտվել է, բայց հարցը ոչ մի լուծում չի ստացել», - ասել է Ենիգոմշյանը: Նա հայտարարել է նաեւ, որ Ժիրայր Սեֆիլյանն այժմ ամբողջական մեկուսացման մեջ է: «Նույնիսկ նրանք, ովքեր հանդիպելու իրավունք ունեն, չեն կարողանում տեսնել Ժիրայր Սեֆիլյանին», - նշել է նա:
Երթի մասնակիցներն անցել են Խորենացի, Նար-Դոս, Վարդանանց փողոցներով, հասնելով Սախարովի հրապարակ, Նալբանդյան-Թումանյան-Աբովյան փողոցներով հասել Հանրապետության հրապարակ, որտեղից Տիգրան Մեծի փողոցով վերադարձել Խորենացի: