Երբ մարդն աշխարհ է գալիս` մեկն էլ ավելանում է աշխարհի վրա:
Իսկ երբ մարդը գնում է աշխարհից` պակասում է քեզնից…
Ու իջնում է ծանր մի լռություն. հոգնում ու լռում են երազները…
Անչափ դժվար է անցյալ ժամանակով խոսել այնպիսի մարդու եւ ֆուտբոլային վառ անհատականության մասին, որպիսին էր Միշա Մանուչարյանը:
Ժողովուրդը նման դեպքերում ասում է. «Նա մեռնելու մարդ չէր»: Այո՛, Միշան ապրելու եւ գործելու ճանապարհներ դեռ ուներ անցնելու, չնայած, որ նրա սպորտային ձեռքբերումները նշանակալից են եւ ծանրակշիռ:
Մեզ համար նա վստահելի եւ սիրված գործընկեր էր, մարդ, ով մեր ծանր ու հեղհեղուկ օրերում ծառայեց մեկ նպատակի` կապանյան ֆուտբոլի պահպանմանն ու զարգացմանը:
Շնորհալի ֆուտբոլիստ եւ մարզիչ Միշա Մանուչարյանը անվերապահորեն թողեց վառ հետագիծ, թողեց հիմնարար գործեր: Իր տոկունության մեջ էլ չափազանց փխրուն էր: Մենք դեռ շատ կփնտրենք նրան Կապանի որևէ փողոցում, մեր հեռավոր ու մոտիկ գյուղերում, իր սիրելի մարզադաշտում ու, ավաղ, չենք գտնի: Դժվար է մխիթարական խոսքեր գտնել: Մխիթարականը մեր սիրելի ընկերոջ թողած գործերն են եւ նրա բարի հիշատակը, որը միշտ մեզ հետ կլինի: