ՇԻՆԱՐԱՐԱԿԱՆ ԱՇԽՈՒՅԺ ԵՌՈՒԶԵՌ ԿԱՊԱՆՈՒՄ
Համայնքների տնտեսական և սոցիալական ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված 2020 թվականի սուբվենցիայի ծրագրերի շրջանակում Կապան քաղաքում լայն թափով ընթանում են նաև Շահումյան և Մելիք Ստեփանյան փողոցների մայթերի վերանորոգման, ծառատնկման, կանաչապատ տարածքների վերականգնման և բարեկարգման աշխատանքները։
Շինարարական աշխատանքների պայմանագրային արժեքը 132 մլն 520 հազար դրամ է, որից ՀՀ պետական բյուջեից տրամադրվող սուբվենցիայի չափաբաժինը կազմում է 60% կամ 79 մլն 512 հազար դրամ, համայնքի մասնակցությունը՝ 40% կամ 53 մլն դրամ:
Նշենք, որ, մասնավորապես, Շահումյան փողոցը կառուցվել է 20-րդ դարի 60-ական թվականներին, և մինչ օրս փողոցի մայթերը նույնիսկ ընթացիկ վերանորոգման չեն ենթարկվել, այսինքն շահագործվում են ավելի քան կես դար։
Ծրագրի վերջնական արդյունքում այս երկու փողոցներում կունենանք միանգամայն հիմնանորոգված և հետիոտների համար անարգել անցուդարձ ապահովող մայթեր: