Մեր հոգսաշատ  կյանքում, երբ հոգսերն ու դժվարությունները երբեմն դառնում են անլուծելի, առօրեական տարբեր խնդիրների կողքին անզոր ենք դառնում, և այս ամենի հետ էլ  ճակատագիրն է  դաժան փորձության  ենթարկում՝ մի տեսակ թվում է թե սպառվում ես, վերջանում, հեռանում, ընկնում, անհետանում... Բայց կյանքը քաղցր է ու եթե լավ արարքներ ու մարդիկ են հանդիպում ճանապարհիդ՝  հոգսաշատ կյանքն ու վրա հասած փորձությունը դառնում են հաղթահարելի, ուժեղանում ես, դառնում լավատես ու շատանում է ապրելուդ ցանկությունը:
Ես առողջական խնդիրներ ունեմ, գտնվում եմ բժիշկների հսկողության տակ:   Կյանքիս այս դժվար հատվածը ստիպված եմ ինքս հաղթահարել, բայց ինչ լավ է, երբ կողքիս կան հոգատար բժիշկներ, ովքեր իրենց սրտացավ աշխատանքով թեթևացնում են վիճակս, իրենց վերաբերմունքով հուսադրում ինձ՝ որ այս առողջական խնդիրս դեռևս դատավճիռ չէ, կյանքը շարունակվում է և ամեն բան կկարգավորվի:
Ես այս ամենը գրում եմ՝ շնորհակալություն հայտնելու համար  Կապանի բժշկական կենտրոն ՓԲԸ-ի  Հեմոդիալիզի բաժանմունքի  վարիչ Ռիտա Մկրտչյանին,  ավագ բուժքույր Սիրանուշ Գևորգյանին, բուժքույրեր Նաիրա Պողոսյանին  և Անի Կարապետյանին, մայրապետ  Լուսինե Գևորգյանին և ինժեներ-տեխնիկ Պավել Հախվերդյանին:  Այս բանիմաց ու հոգատար բուժանձնակազմը՝  բժիշկ Ռիտա Մկրտչյանի գլխավորությամբ արդեն 2 ամսից ավելի  է օգնում են ինձ, բժշկական միջամտություններից բացի՝ կապված հեմոդիալիզի ընդունման գործընթացի  հետ,  այս դժվար օրերին ամեն պահ կողքիս են և ամեն ինչ անում են թեթևացնելու համար հիվանդների վիճակը:
Շնորհակալ եմ ձեզնից, Կապանի բժշկական կենտրոն ՓԲԸ-ի  Հեմոդիալիզի բաժանմունքի  անձնակազմ, ձեր պատասխանատու աշխատանքը նվիրվածությամբ կատարելու  և պացիենտների կյանքի որակի բարելավման համար ձեր կողմից հնարավոր ամեն ինչ անելու համար: