ՇՆՈՐՀԱՎՈՐ ԲՈՒԺԱՇԽԱՏՈՂՆԵՐԻ ՕՐ
Սիրելի՛ բուժաշխատողներ, շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի առթիվ:
Ի սրտե մաղթում եմ ուժ և եռանդ` այս պատասխանատու և դժվարին առաքելությունը նվիրումով կատարելու, ինչպես նաև մասնագիտության պատիվը բարձր պահելու գործում: Առանձնահատուկ շնորհավորում եմ այն բժիշկներին, ովքեր օր ու գիշեր անցկացնում են հիվանդի մահճակալի կողքին, հատկապես ռազմական բժիշկներին, ովքեր հոգ են տանում մեր խաղաղությունն ու բարօրությունն ապահովող հայ զինվորների առողջության մասին:
Բուժաշխատողի դերն ու նշանակությունը որքան էլ կարևորենք, միևնույն է, անհնար է գերագնահատել: Հումանիզմի բարձրագույն դրսևորումն է մարդկային կյանքերի փրկությունը և լիարժեք կյանքով ապրելու հնարավորության ընձեռումը:
Տոնական այս օրվա առթիվ պետք է դարձյալ ընդգծենք բուժաշխատողների կարևորագույն առաքելության բոլոր իրողությունները և փաստենք, որ մեր հասարակությունը մշտապես նկատելի երախտագիտություն է տածում առողջապահության բնագավառի աշխատողների նկատմամբ:
Ցանկանում եմ, որ ձեր աշխատանքը մշտապես նշանավորվի դրական զարգացումներով՝ նպաստելով մարդկանց առողջության պահպանմանը միտված բոլոր նախաձեռնությունների առավել կատարելագործմանը:
Մեկ անգամ և շնորհավորում եմ ձեզ բուժաշխատողի օրվա առթիվ և մաղթում բոլորիդ խաղաղություն, քաջառողջություն, մեծագույն հաջողություններ՝ ձեր բարդ ու դժվարին առաքելության իրականացման ճանապարհին։