Շնորհավորանք՝ Տեղական ինքնակառավարման օրվա կապակցությամբ
ԱԺ պատգամավոր Դավիթ Դանիելյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
«Որպես ԱԺ Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ շնորհավորում եմ Տեղական ինքնակառավարման օրը:
Այս օրը մեզ հիշեցնում է, թե որքան կարևոր է տեղական ինքնակառավորումը պետության համակարգային զարգացման և պետական համակարգի կայունության տեսանկյունից: Հարկ եմ համարում ընդգծել, որ քաղաքացիների ազատ կամարտահայտման արդյունքում ձևավորված տեղական ինքնակառավարման ներկայացուցիչների հետ արդյունավետ աշխատանքը կառավարող ուժի սկզբունքային մոտեցումն է, անկախ քաղաքական հայացքների տարբերություններից:
Ասվածի ապացույցն է վերջին տարիների համայնքներում իրականցված տեսանելի և արդյունավետ սուբվենցիոն, ներդրումային և մասնավոր-պետություն համագործակցությամբ իրականոցվող ծրագրերը:
Համայնքներն են մեր պետության զարգացման հիմքը, հետևաբար քաղաքացիներին կոչ եմ անում լինել ավելի ակտիվ համայնքային կառավարման հարցերում, քանի որ յուրաքանչյուրի ներդրումը կարևոր է»: