Սիմֆերոպոլի օդանավակայանը կարող են կոչել Հովհաննես Այվազովսկու անունով
Նկարիչ Հովհաննես Այվազովսկու, կայսրուհի Եկատերինա Երկրորդի կամ նավատորմավար Պավել Նախիմովի անունը կարող են շնորհել Սիմֆերոպոլի օդանավակայանին: Այդ մասին հաղորդվում Է «Ռուսաստանի մեծ անունները» մրցույթի կազմակերպիչների կայքում:
Մրցույթը մեկնարկել Է հոկտեմբերի 11-ին: Ըստ կազմակերպիչների տվյալների, Հանրային պալատի հասարակական քննարկումների արդյունքների համաձայն, առաջին փուլի ընթացքում յուրաքանչյուր տարածաշրջանում ստեղծվել Է օդանավակայանների անվանման համար հավակնորդ-անունների նախնական ցուցակ: Դրանից հետո մասնակից-քաղաքների բնակիչներն առաջարկել են իրենց տարբերակները եւ անցել սոցիոլոգիական հարցում, որի արդյունքներով՝ կազմվել Է շորթ-թերթիկ: Ղրիմում ընտրել են 11 հավակնորդներից:
«Սիմֆերոպոլի միջազգային օդանավակայան՝ Հովհաննես Այվազովսկի, Եկատերինա Երկրորդ Մեծ, Պավել Նախիմով»,-հաղորդվում Է քվեարկության կայքում:
Եզրափակիչ քվեարկությունը կանցկացվի նոյեմբերի 12-ից մինչեւ 30-ը:
Քվեարկել կարելի Է «մեկ ձայն-մեկ օվանավակայան-մեկ անուն» սկզբունքով:
«Ռուսաստանի մեծ անունները» նախագծի շրջանակներում նշանավոր հայրենակիցների անունները կշնորհվեն երկրի 45 քաղաքների օդանավակայանների, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին: