Սիրիայում Հայաստանի դիվանագիտական ներկայացուցչությունը վերսկսել է իր աշխատանքները. ԱԳՆ
Արտգործնախարարությունը տեղեկացնում է, որ Սիրիայում (Դամասկոս) Հայաստանի դիվանագիտական ներկայացուցչությունն այսօր վերսկսել է իր աշխատանքները, արդեն կազմակերպվել է ՀՀ քաղաքացիների ընդունելություն:
«Նախատեսվում է վերսկսել նաև Հալեպում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության աշխատանքները, ինչի մասին լրացուցիչ կտեղեկացնենք», - ասված է ԱԳՆ հայտարարությունում:
ԱԳՆ-ը նաև հայտարարում է՝ Հայաստանն ուշադիր հետևում է Սիրիայում և նրա շուրջ զարգացումներին ու ողջունում Աքաբայում համատեղ կոնտակտային խմբի նախարարական հանդիպման շրջանակում հրապարակված Սիրիայի վերաբերյալ հայտարարությունը:
«Մենք հաստատակամորեն կանգնած ենք սիրիացի բարեկամ ժողովրդի կողքին այս վճռական պահին, աջակցում ենք ներառական և խաղաղ քաղաքական անցումային գործընթացին՝ խորապես հավատով, որ հանդուրժողականությունն ու ազգային միասնությունը Սիրիայում և ողջ տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության միակ ճանապարհն են», - ասված է Հայաստանի ԱԳՆ X-ի էջում հրապարակված հայտարարությունում։