Նոյեմբերի 17-ն ամբողջ աշխարհում նշվում է որպես Ուսանողների օր, ինչի կապակցությամբ սրտանց ու ջերմորեն շնորհավորում եմ բոլոր ուսանողներին։
Ուսանողական տարիները մասնագիտական կայացման գործում ունեն առանձնահատուկ ազդեցություն՝ անխոս նաև դառնալով անհատի ձևավորման կարևորագույն շրջափուլերից մեկը։
Դուք ձեր նպատակասլացությամբ, աշխատասիրությամբ և գիտելիք ձեռք բերելու մշտական ձգտումով կարևորագույն շարժիչ ուժ եք հանդիսանում պետության համար, քանզի պետությունը զարգանում և բարգավաճում է խելացի ու բանիմաց անհատների շնորհիվ։
Ես ցանկանում եմ, որ ձեր ստացած տարիների գիտելիքները մրցունակ ու պահանջված լինեն ամբողջ աշխարհում՝ դրա հետ մեկտեղ օգտակար լինելով մեր պետությանն ու հայրենակիցներին։
Կրկին շնորհավորելով բոլորիդ՝ մաղթում եմ քաջ առողջություն, սովորելու անհագ ցանկություն, անկոտրում կամք ու անսպառ եռանդ: Թո՛ղ գիտելիքի նկատմամբ ձգտումը, հաստատակամությունն ու ստեղծագործ միտքը մշտապես ուղեկցեն ձեզ նոր նվաճումների ճանապարհին։