ՆԳՆ փրկարար ծառայության հարգելի՛ աշխատակիցներ, հարգարժան վետերաններ․
Ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ՝ Հայաստանի Հանրապետության Փրկարարի մասնագիտական օրվա կապակցությամբ։
ՆԳՆ փրկարար ծառայությունում աշխատող, բարձր որակավորում ունեցող մասնագետների, իրենց ոլորտի իսկական նվիրյալների շնորհիվ է, որ դժվարին և կյանքին սպառնացող պայմաններում, օրվա կամ գիշերվա ցանկացած ժամին, ցրտին և շոգին, քամուն և հորդ անձրևին, աշխատանքային և տոնական օրերին, մարդածին և բնական աղետների պատճառով փրկվում են բազմաթիվ կյանքեր, հաղթահարվում անելանելի իրավիճակներ, ինչի կապակցությամբ իմ խորին երախտագիտությունն եմ հայտնում։
Ձեր անձնվեր, բարեխիղճ, սրտացավ, պատասխանատու և նվիրված աշխատանքի շնորհիվ է, որ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացին սեփական երկրում կարողանում է անվտանգ պայմաններում հանգիստ ապրել, ստեղծագործել և արարել։
Սիրելի՛ փրկարարներ, ձեզ մաղթում եմ առողջություն, տոկունություն, առավելագույն պատասխանատվություն՝ ի նպաստ խաղաղության և անվտանգության, ցանկանում ուժ, առողջություն և մարտական ոգի։ Ի վերջո, դրանք են ձեր աշխատանքի հաջողության լավագույն գրավականները։