Սրտանց ու ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ՝ ձեր կյանքի ամենահիշարժան օրերից մեկի՝ դպրոցական Վերջին դասի կապակցությամբ:
Այսօր դուք կանգնած լինելով ճամփաբաժանին՝ հրաժեշտ եք տալիս ոչ միայն պատանեկան տարիներին, այլև արդեն հարազատ դարձած կրթօջախներին, որտեղ ապրել եք ուրախ և հուզառատ պահեր, սովորել եք բազում գիտելիքներ, ձեռք եք բերել ընկերներ, ունեցել իմաստուն ուսուցիչներ։
Ավարտելով դպրոցը, կանգնելով նոր կյանքի շեմին՝ մուտք եք գործում սպասելիքներով, ցանկություններով, ձեռքբերումներով և վերելքներով լի աշխարհ:
Ես մաղթում եմ, որ նոր կյանքում ձեր առջև ծառացած յուրաքանչյուր խոչընդոտ ու փորձություն հաղթահարեք առանց արգելքների՝ նվիրվելով և հավատարիմ մնալով սեփական սկզբունքներին։
Հարգարժա՛ն մանկավարժներ․
Այսօր առավել հուզված եք դուք, քանզի հերթական անգամ նոր կյանք եք ճանապարհում ձեր սաներին, որոնց մանուկ հասակից ծնողական սիրով, ջերմությամբ եք պարուրել՝ տալով արժանապատիվ կրթություն ու հայեցի դաստիարակություն։
Իմ խորին շնորհակալությունն եմ հայտնում ձեզ, քանզի ձեր անձնուրաց ու հայրենանվեր աշխատանքի շնորհիվ է, որ կրթօջախներից դուրս են գալիս և հասարակություն են մտնում դաստիարակված ու գիտակից երիտասարդներ, որոնք վստահաբար մեր պետության համար դառնալու են արժանավոր և պիտանի քաղաքացիներ։
Նորանոր նվաճումներ, վերելքի բազում ուղիներ և մեծ հաղթանակներ եմ մաղթում: Թո՛ղ Աստված ի կատար ածի ձեր բոլոր ցանկություններն ու նպատակները։
Կանաչ ճանապարհ և բարի երթ բոլորիդ։