Ծնվել է 1982թ. նոյեմբերի 16-ին Սիսիան քաղաքում:
1989-1998թթ. սովորել է Սիսիանի N1 միջնակարգ դպրոցում, իսկ 1998-2000թթ.՝ Սիսիանի վարժարանում:
2000-2004թթ. ուսանել է Երեւանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի «Ձեռնարկությունների տնտեսագիտություն եւ կառավարում (էներգետիկայի ճյուղ)» ֆակուլտետում՝ ստանալով բակալավրի որակավորում:
2004-2006թթ. ծառայել է ՀՀ զինված ուժերում:
2006-2008թթ. շարունակել է կրթությունը ԵՊՃՀ-ի մագիստրատուրայում եւ ստացել էներգետիկ տնտեսագետի որակավորում, ինչպես եւ մագիստրոսի կոչում:
2010թ. հիմնադրել է «Հովթեր» ՍՊԸ-ն, աշխատել որպես տնօրեն:
2014թ. օգոստոսից մինչեւ այսօր աշխատում է «Հայաստանի բարձրավոլտ էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ում՝ որպես չորրորդ բաժնի պետ:
Ամուսնացած է, ունի մեկ որդի, մեկ դուստր:
Արթուր Սարգսյան
Ծնվել է 1978թ. ապրիլի 28-ին Սիսիան քաղաքում:
1995թ. ոսկե մեդալով ավարտելով Սիսիան քաղաքի N 2 միջն. դպրոցը` ընդունվել եւ 2000թ. ավարտել է Երեւանի պետական տնտեսագիտական ինստիտուտի տնտեսագիտության ֆակուլտետի ազգային էկոնոմիկայի բաժինը, ստացել տնտեսագետի որակավորում:
2000-2002թթ. ծառայել է հայկական բանակում:
2002-2006թթ. հեռակա կարգով սովորել եւ ավարտել է Ռուսաստանի Դաշնության Մոսկվայի պետական իրավաբանական ակադեմիայի Օրենբուրգի ինստիտուտը` ստանալով իրավաբանի որակավորում:
2003-2005թթ. աշխատել է Սյունիքի տարածաշրջանային մաքսատան ապրանքատրանսպորտային միջոցների ընթացիկ հսկողության բաժնում` որպես ավագ մաքսային տեսուչ:
2005-2008թթ. աշխատել է ապրանքատրանսպորտային միջոցների ընթացիկ հսկողության բաժնի պետ:
2008թ. մինչեւ 2016թ. օգոստոս ամիսն աշխատել է ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախաբացթողումային հսկողության վարչության Սյունիքի տարածաշրջանային բաժնի պետ:
2016թ. հոկտեմբերի 2-ին ընտրվել է Սիսիանի քաղաքապետ:
2016 թվականից ՀՀԿ անդամ է:
Ամուսնացած է, ունի երեք զավակ: