Սիսիան համայնքի Ծղուկ բնակավայրն արդեն նորոգված ՆՈՒՀ ունի
Սույն թվականի հունիսի 10-ին համայնքի ղեկավար Հովսեփ Առաքելյանը ներկա է գտնվել Ծղուկ բնակավայրի նախադպրոցական ուսումնական հաստատության հանդիսավոր բացման արարողությանը, որին մասնակցել են նաև համայնքի ղեկավարի առաջին տեղակալ Դավիթ Հարությունյանը, համայնքապետարանի ոլորտային պատասխանատուներ, համայնքի բնակիչներ, հյուրեր։
10 երեխայի համար նախատեսված մանկապարտեզը վերանորոգվել է համայնքի բյուջեի միջոցներով։ Նոր գույք և տեխնիկա են տրամադրել Քայլ առ քայլ բարեգործական հիմնադրամ / Step by Step - Armenia/ Qayl ar qayl ու Focus on Children Now - FCN բարեգործական հիմնադրամները։
Համայնքի ղեկավարը ջերմորեն շնորհավորել է ծնողներին, երեխաներին նոր, գեղեցիկ ու հագեցած մանկապարտեզ ունենալու առիթով՝ մաղթելով կառույցին անխափան գործունեություն ի շնորհիվ մանկապարտեզի սաների թվի տարեցտարի ավելացման։ Նա շեշտել է նաև նախադպրոցական ուսումնական հաստատությունների կարևորությունը երեխաների ուսումնական գործընթացի մեկնարկում՝ համոզմունք հայտնելով, որ բացի հետաքրքրաշարժ խաղերից և համեղ կերակրատեսակներից, երեխաները կստանան որակյալ նախադպրոցական կրթություն։ Հովսեփ Առաքելյանը նաև շնորհակալություն է հայտնել բարեգործական հիմնադրամներին, ովքեր ջանք չեն խնայել և մշտապես օգնության ձեռք են մեկնել՝ կյանքի կոչելով բազմաթիվ ծրագրեր։
Մանկապարտեզի տնօրենի ուղեկցությամբ համայնքի ղեկավարը շրջայց է կատարել հաստատությունում, ծանոթացել պայմաններին և ստեղծված հնարավորություններին։