ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի որոշմամբ 2000 թվականից ի վեր օգոստոսի 12-ը նշվում է որպես Երիտասարդության միջազգային օր, ինչի կապակցությամբ ի սրտե շնորհավորում եմ բոլորիդ։
Այս օրը ևս մեկ անգամ առիթ է, որպեսզի կարևորենք երիտասարդների դերն ու կարևոր տեղը ինչպես հասարակության առաջընթացի, այնպես էլ պետության կայացման և հզորացման գործում։
Ես ցանկանում եմ, որ մշտապես լինեք նախաձեռնող և ապրե՛ք այն գիտակցմամբ, որ հենց երիտասարդ տարիներին ձեռք բերված գիտելիքները, կարողություններն ու հմտություններն են ողջ կյանքում լինելու ձեր հաջողությունների ու նվաճումների գրավականը:
Սիրելի՛ երիտասարդներ, ևս մեկ անգամ շնորհավորելով՝ ձեզ մաղթում եմ միմիայն վերելքներ, հաղթանակներ ու նորանոր ձեռքբերումներ։ Թո՛ղ ձեր գիտելիքները, նպատակասլացությունն ու նախաձեռնողականությունն ուղղված լինեն ձեր ինքնազարգացմանն ու մեր հայրենիքի բարգավաճմանը, քանզի դուք եք ապագան, և ձեզանից է կախված մեր պետության վաղվա օրը։