Սիսիանի համայնքապետարանի նախաձեռնությամբ այս տարի Տյառնընդառաջը տոնվեց Որոտնավանք պատմական վանական համալիրում
Այնտեղ էին համայնքի ղեկավար Արմեն Հակոբջանյանը, Սիսիանի համայնքապետարանի աշխատակազմի ներկայացուցիչներ, համայնքի բնակիչներ, նորապսակներ:
Պատարագի մատուցումից հետո մեկնարկեց տոնական միջոցառումը՝ օրվա խորհրդին համապատասխան երգ ու պարով:
Համերգային ծրագրի շրջանակներում ելույթ ունեցան համայնքային ենթակայության կառույցների պարային խմբերը, Վաղատին բնակավայրի շնորհաշատ սաները, «Համո Սահյանի անվան Սիսիանի քաղաքային մշակույթի կենտրոն» ՀՈԱԿ-ի ժողովրդական գործիքների անսամբլը:
Խոսքով հանդես եկավ Որոտնավանքի հոգևոր ապասավոր ՏԵր Դավիթ քահանա Գիշյանը, ով ներկայացրեց տոնի նախապատմությունը, խորհուրդն ու նշանակությունը:
Աղվան Մինասյանի անվան արվեստի և ստեղծագործության կենտրոնը, ինչպես նաև Շենաթաղ, Լոր, Դարբաս, Շամբ, Նորավան, Որոտնավան և Վաղատին բնակավայրերի գրադարանների և մշակույթի աշխատակիցները ավանդական, տարատեսակ ուտեստներից, քաղցրավենիքներից հյուրասիրություն էին կազմակերպել բոլոր հյուրերի համար:
Համայնքի ղեկավար Արմեն Հակոբջանյանը սեղանների շուրջ շնորհավորական խոքեր ասեց նորապսակներին՝ մաղթելով երկար տարիների առողջ, հաջողակ և խաղաղ տարիներ:
Նորապսակները ցատկեցին խարույկի վրայով, շուրջպար կազմեցին:
Վերջում, համայնքի ղեկավարը նվերներ հանձեց նորապսակերին: