Սիսիանի համայնքապետարանի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել տոնական միջոցառում՝ նվիրված Հայոց բանակի կազմավորման 34-րդ տարեդարձին
28.01.2026 17:18
Այսօր՝ սույն թվականի հունվարի 28-ին, Սիսիանի համայնքապետարանի նախաձեռնությամբ Համո Սահյանի անվան Սիսիանի քաղաքային մշակույթի կենտրոնում տեղի է ունեցել տոնական միջոցառում՝ նվիրված ՀՀ Զինված ուժերի կազմավորման 34-րդ տարեդարձին:
Միջոցառմանը ներկա էին համայնքի ղեկավար Հովսեփ Առաքելյանը, ԱԺ պատգամավոր Կարեն Համբարձումյանը, համայնքապետարանի աշխատակազմի աշխատակիցներ, ուժային կառույցների ղեկավարներ, զինվորականներ, հյուրեր:
Միջոցառման մշակութային մասն ապահովել են ՀՀ ՊՆ N զորամասի զինվորական նվագախումբը, «Աղվան Մինասյանի անվան արվեստի և ստեղծագործության կենտրոն» ՀՈԱԿ-ի սաները, Հ. Սահյանի անվան Սիսիանի քաղաքային մշակույթի կենտրոնի ժողգործիքների համույթը, ինչպես նաև Դարբաս բնակավայրի պարային համույթը։ Միջոցառման ընթացքում հնչել են ռազմահայրենասիրական երգեր, ներկայացվել պարային գեղեցիկ համարներ։
Խոսքով հանդես է եկել համայնքի ղեկավար Հովսեփ Առաքելյանը, ով շնորհավորել է ներկաներին Հայկական բանակի կազմավորման 34-րդ տարեդարձի կապակցությամբ։ Իր ելույթում նա երախտագիտություն է հայտնել բոլոր այն նվիրյալներին, ովքեր իրենց կարևոր ներդրումն են ունեցել բանակաշինության գործընթացում։
Շնորհավորական խոսքով են հանդես եկել նաև ԱԺ պատգամավոր Կարեն Համբարձումյանը և ՀՀ ՊՆ N զորամասի հրամանատարի տեղակալ, փոխգնդապետ Գևորգ Սիմոնյանը։