Սիսիանի համայնքապետարանը տեղեկացնում է համայնքի բնակիչներին
Շուտով կմեկնարկեն Սիսիան քաղաքի բակային հատվածների ասֆալտապատման և բարեկարգման աշխատանքները։
Դրանով պայմանավորված ՀՈՐԴՈՐՈՒՄ ԵՆՔ զերծ մնալ ձեր կողմից ապօրինի օգտագործվող հողամասերում գարնանային բանջարաբոստանային աշխատանքներ իրականացնելուց, ինչպես նաև սեղմ ժամկետներում ապամոնտաժել ինքնակամ կառույցները (մետաղական ցանցեր, երկաթյա, փայտյա կամ ազբոշիֆերով կառուցած ժամանակավոր ինքնաշեն տնակները և այլն)։
Հակառակ դեպքում ապամոնտաժման աշխատանքները կիրականցվեն մեր կողմից։
Այդ տարածքներն են՝
Նար-Դոս, Նար-Դոս-Գ․ Նժդեհ ճանապարհահատված, Խանջյան 1ա, 3ա, Հ․ Ազոյան 2, 2ա, 4, 6, 8, 10, Որոտան 2Ա, Շիրվանզադե 2ա բազմաբնակարան շենքերի հարակից փողոցներ։
Որոտան 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 բազմաբնակարան շենքերի ետնամասի ճանապարհահատվածներ։
Գայի 1, 2, 4, 6, 7, 10, 12, 13, 14, 15, Շահումյան 72 և 74, Զորավար Անդրանիկի 1, 3, 5 շենքերի հարակից փողոցներ։
Զորավար Անդրանիկի և Որոտնեցու փողոցների վերջնամասի, Այգեստան, Գետափնյա, Անդրանիկ Մանուկյան, Արցախի, Լալայան, Գորկու, Խանջյան 1, 3, 5, 7, Որոտան 4ա, 4բ և Իսրայել Օրի 5, 7, 9 բազմաբնակարան շենքեր։
Դուրյան 2, Սիսական 9, 11, 13, 15, 19, 46ա, 50, 50ա, Ադոնց 3, Իսրայելյան 39, Արամ Մանուկյան 2, 2ա, 3, Ադամյան 11 բակային հատվածների և Շահումյան փողոցի սկզբնամաս։
ՄԻԱՍԻՆ ՇԵՆԱՑՆԵ՛ՆՔ ՄԵՐ ՀԱՄԱՅՆՔԸ: