Հարգարժա´ն ուսուցիչներ, կրթության բնագավառի ջատագովներ
Շնորհավորում եմ Ձեզ մասնագիտական տոնի կապակցությամբ: Դուք կատարում եք մեծ առաքելություն մատաղ սերնդի կրթության, նրա հայեցի դաստիարակության պատվաբեր գործում: Դուք այն շինարարներն եք, ովքեր գիտելիքի շինության կառուցման հիմնաքարն են դնում՝ կառույցը շաղախելով ծով համբերության և քրտնաջան աշխատանքի ցեմենտով, քանզի սխալ դրված հիմնաքարը շինության փլուզման պատճառ կարող է դառնալ: Դուք եք սերմանում հիմքը՝ գիտության և մարդ լինելու արվեստի, Դուք եք տալիս գիտության բանալին:
Սիրելի´ ուսուցիչներ, անմիջականորեն գործ ունեք մեր մատաղ սերնդի՝ մանկան հոգիների հետ, որի հետ այնքան զգույշ պետք է լինել: Հետևում թողնելով Ձեր ամենօրյա հոգսերն ու խնդիրները՝ դասարան եք մտնում ուսուցանելու մեծ պատրաստակամությամբ, ուրախանում եք սաների հաջողություններով այնպես, ինչպես կուրախանա սեփական ծնողը, տխրում եք նրանց հետ հավասարապես, եթե ինչ–որ բան այն չէ: Բարդ ու պատասխանատու է Ձեր աշխատանքը: Դուք նաև սահման պահող մարտիկներ եք, քանզի կերտում եք մեր վաղվա քաջարի ու հայրենասեր զինվորին, հրամանատարին, անվախ հերոսին:
Առանձնակի շնորհավորում եմ վետերան ուսուցիչներին, ովքեր վաստակած հանգստի են անցել, ովքեր երբեք չեն դադարում ուսուցիչ լինելուց. ամեն սեպտեմբերի մեկի սպասումով ու վերջին զանգերի ավարտով:
Ուսուցիչը որպես կոչում շարունակում է լինել առանձնահատուկ: Այդպիսին էլ պետք է մնա մեր՝ աշակերտներիս վերաբերմունքը Ձեր՝ ուսուցիչներիդ հանդեպ:
Թո´ղ Աստված օրհնի Ձեր ամեն բացվող օրը, լինեք անհոգ ու երջանիկ, սիրված ու գնահատված:
Ձեզ խոնարհում, փառք ու պատիվ: