Սիսիան համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար Արմեն Հակոբջանյանի ուղերձը` Մայիսի 9-ի կապակցությամբ
Հարգելի՛ հայրենակիցներ, վետերաններ, նվիրյալներ, Հայրենական Մեծ պատերազմում տարված հաղթանակը, Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի ստեղծման և Շուշիի ազատագրման իրադարձությունները ձևավորել են մայիսի 9-ը որպես եռատոն տոնելու ավանդույթը:
Հայրենական Մեծ պատերազմի փառահեղ հաղթանակի մեջ մեծագույն և կարևորագույն ավանդ ունի հայ ժողովուրդը: Փա՛ռք հանուն հաղթանակի անմահացած բոլոր հերոսներին, փա՛ռք բոլոր նրանց, ովքեր սեփական կյանքից վեր են դասել խաղաղությունն ու արժանապատվությունը:
Մայիսի 9-ը նաև Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի կազմավորման օրն է: Բանակ, որն անցել է ճակատամարտների, պատերազմների միջով, դարձել ավելի մարտունակ, կերտել հաղթանակներ և պայքարել հայի խաղաղ և խոստումնալից ապագայի համար: Խոնարհվում եմ բոլոր նրանց առջև, ովքեր իրականություն դարձրին ուժեղ և տոկուն բանակ ստեղծելու հայի նպատակն ու երազանքը, խոնարվում եմ այն հերոսների առջև, ովքեր զոհեցին իրենց կյանքը՝ հանուն ապագա սերունդների:
Վստահ եմ, որ արդեն երկրորդ տարին է, ինչ օրվա ընթացքում հակասական տրամադրություններ են արթնանում, բայց չնայած այն փաստին, որ Շուշին գտնվում է ադրբեջանական վերահսկողության ներքո, միևնույն է այն մնում է հայ ժողովրդի հավատի, հույսի և վերածննդի խորհրդանիշը: