Սիսիանցի դպրոցականները՝ Զանգեզուրի ինքնապաշտպանության հերոս Պողոս Տեր-Դավթյանի հետքերով
«Վիզուալ Հայաստան» զարգացման հիմնադրամի կողմից կազմակերպված «Սմարթէկրաններ Աշխարհացույցի դպրոցներին» ծրագրին մասնակցում է նաև Սիսիանի № 4 հիմնական դպրոցը: Ծրագիրը պահանջում է ընտրել որևէ անհատի, որ ստեղծել է համաշխարհային և ազգային ժառանգություն: Ընտրությունն ընկել է 1918-1920 թթ. Զանգեզուրյան գոյամարտի երևելի դեմքերից մեկի՝ Պողոս Տեր-Դավթյանին:
Սեպտեմբերի 25-ին դպրոցի տարբեր դասարանների աշակերտներ, պատմության ուսուցիչներ Սասուն Վարդանյանի և Նորվարդ Ալեքսանյանի գլխավորությամբ, Զանգեզուրի գոյամարտի հերոսի հետքերով այցելեցին նրա ծննդավայր Վերին Խոտանան, գյուղի գերեզմանատանը հարգանքի տուրք մատուցեցին հերոսի հիշատակին:
Հաջորդ կանգառը «Կապանի ակումբագրադարանային միավորում» ՀՈԱԿ-ի էլեկտրոնային  գրադարանն էր: «Սյունյաց երկիր» թերթի խմբագիր Սամվել Ալեքսանյանը ներկայացրեց Պողոս Տեր-Դավթյանի մարտական ուղին, մարդկային հատկանիշները, ընդօրինակման արժանի նրա հավատամքը, թե ինչպես պետք է ծառայել հայրենիքին, Պողոս Տեր-Դավթյանի մղած հիմնական ճակատամարտերը, մահացու վիրավորվելն ու մահը: Այնուհետև բանախոսը պատասխանեց դպրոցականների հարցերին։
Ներկաներն ամբողջական պատկերացում կազմեցին Պողոս Տեր-Դավթյանի մասին և երախտագիտություն հայտնեցին օրվա բանախոսին:
Ուխտագնացության մասնակիցներին հանձնվեց «Սյունյաց երկրի» կողմից հրատարակված Զանգեզուրյան ինքնապաշտպանության հերոսին նվիրված ամսագրային տարբերակի չորս օրինակ:
Բանախոսությունից հետո պատվիրակության այցն ավարտվեց Կապանի կենտրոնում Պողոս Տեր-Դավթյանի հուշարձանի պատվանդանին ծաղիկներ խոնարհելով: