ՍԻՍԻԱՆՑԻՆԵՐԸ ՎԱՂԸ ՃԱՆԱՊԱՐՀԸ ԿՓԱԿԵՆ
Դեռեւս նախկին կառավարության կողմից 12.04.2018թ N 464 Ա «Սիսիանի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ի վերաբերյալ լուծարման որոշում էր կայացվել, իսկ նոր կառավարության կողմից էլ կայացվել է նոր որոշում՝ «Սիսիանի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ի մասին:
Բանն այն է, որ կառավարության որոշմամբ պետք է լուծարվի Սիսիանի հիվանդանոցը և միավորվի հոսպիտալին, որը 8-9 կմ հեռու է Սիսիանից եւ շրջակա 30 գյուղերից, ինչը հարուցել է տեղի բնակչության զայրույթը։ Հիվանդանոցի բուժանձնակազմը և ազգաբնակչությունը բողոքում են դրա դեմ։ Նրանք դիմել են կառավարությանը, սակայն հստակ պատասխան չեն ստացել։ 5000- ից ավելի ստորագրություն են հավաքել, իսկ վաղը պատրաստվում են փակել Մեղրի-Երեւան միջպետական մայրուղին՝ Սիսիանի հատվածում։ Հասարակության պայքարին մասնակցում են նաեւ «Ընդդեմ իրավական կամայականությամբ հասարակական կազմակերպությունը» և «Իրավաբան» փաստաբանական կենտրոնը։
Հ․Գ․ Լուրը հրապարակվելուց հետո մենք տեղեկացանք, որ կառավարությունից կապ են հաստատել Սիսիանում վաղը բողոքի ակցիա աել պատրաստվող խմբի անդամների հետ, հորդորել նրանց որևէ ակցիա չիրականացնել, այլ գալ Երևան՝ խնդրի վերաբերյալ հանդիպում ունենալու փոխվարչապետի հետ։