Լիդիան Արմենիայի գործադիր տնօրեն Հայկ Ալոյանը մասնակցել է Երկրաբանների ֆորումին և մանրամասներ ներկայացրել ընկերության և Ամուլսարի ծրագրի վերաբերյալ
01.04.2022 16:40
Երկրաբանի օրվան ընդառաջ Հայաստանի երկրաբանների միությունը այսօր կազմակերպել էր Երկրաբանական ֆորում: Ֆորումին մասնակցում էին ոլորտը համակարգող պետական գերատեսչությունների, ոլորտի գիտական հաստատությունների ղեկավարները, հանքարդյունաբերական ընկերությունների և ոլորտը ներկայացնող այլ հաստատությունների ներկայացուցիչներ:
Ֆորումի ընթացքում ևս մեկ անգամ շեշտվեց երկրաբանության և ընդհանրապես հանքարդյունաբերության կարևորությունը և դրա լոկոմիոտիվ դերը երկրի զարգացման գործընթացում:
Ֆորումի ընթացքում հանդես եկավ նաև Լիդիան Արմենիայի գործադիր տնօրեն Հայկ Ալոյանը: Միջոցառման առաջին մասում Հայկ Ալոյանը որպես Հայաստանի հանքագործների և մետալուրգների միության նախագահ ներկայացրեց վերջին 5 տարիներին Միության ծավալած գործունեությունը:
Միջոցառման երկրորդ հատվածում Լիդիանի տնօերենը մասնակիցներին ներկայացրեց մանրամասներ Լիդիան Արմենիայի և Ամուլսարի ծրագրի վերաբերյալ, ընկերության կողմից նախորդ 17 տարիներին կատարված լայնածավալ աշխատանքները բնապահպանության և սոցիալական զարգացման բնագավառներում, մինչ օրս կատարված ներդրումները, ինչպես նաև ընկերության ապագա պլանները:
Շնորհակալություն ենք հայտնում Հայաստանի երկրաբանների միությանը միջոցառման կազմակերպման համար: Լիդիան Արմենիան կարևորում է մասնագիտական նման միջոցառումները: Դրանք հնարավորություն են տալիս ոլորտի ներկայացուցիչներին հավաքվել մեկ հարկի տակ, վերհանել և քննարկել ոլորտի առկա մարտահրավերները և խնդիրները, կիսվել ձեռքբերումներով և փորձով: Հուսով ենք, որ Ֆորումը կկրի պարբերական բնույթ: