Սիսիանցիները ժամանակ առ ժամանակ ուխտագնացություն են կատարում Պողոս Տեր-Դավթյանի գերեզմանին. դրանցից մեկի մասին
2011թ. օգոստոսի 20-ին Սիսիանի պատմության թանգարանի նախաձեռնությամբ կազմակերպվեց ուխտագնացություն Կապանի տարածաշրջանի Վերին Խոտանան գյուղ, ուր թաղված է 1918-20թթ. Զանգեզուրյան գոյամարտի Սիսիանի տարածքի ինքնապաշտպանական կռիվների կազմակերպիչ, հրամանատար Պողոս Տեր-Դավթյանը:
Քահանայի աղոթքից հետո խունկ ծխվեց և մոմ վառվեց հրամանատարի գերեզմանին: Պողոս Տեր-Դավթյանի անունը կրող դպրոցին հանձնվեց Սիսիանից բերված հող ու ցորեն` որպես հայրենիքի և հարատևող կյանքի խորհրդանիշեր, նաև այն լուսանկարի կրկնօրինակը, որը պահվում էր Պողոս Տեր-Դավթյանի զինակիր, բռնակոթցի Արտո Բալյանի տանը: Ուխտագնացության մասնակիցները գերեզմանոցում ելույթներ ունեցան, հուշեր պատմեցին հրամանատարի մասին, բռնակոթցի դպրոցականները հայրենասիրական բանաստեղծություններ արտասանեցին:
Ուխտագնացությանը մասնակցում էին մշակույթի գործիչներ, մանկավարժներ, Արցախի ազատամարտի մասնակիցներ, ուսանողներ, հիմնարկ-ձեռնարկությունների ղեկավարներ:
Ուխտի մասնակիցները եղան Տաթևի վանական համալիրում, մատաղի արարողություն կատարվեց  Հարսնաձորի դիմացի բարձունքում:
Ուխտագնացությունը կազմակերպվել էր մասնակիցների ներդրումների շնորհիվ:
«Ուխտագնացությունը դա իրական կտակ է նոր սերնդին: Նրանք պետք է շարունակեն մեր գործը, աչքի լուսի պես պահեն այն երկիրը, հանուն որի իրենց կյանքն են զոհաբերել Պողոս Տեր-Դավթյանը և նրա զինակից ընկերները», - ուխտագնացությունն այսպիսի բառերով եզրափակեց թանգարանի տնօրեն Ծովինար Պետրոսյանը:
Այս ձորերով է անցնում այն ճանապարհը որով, 1920թ. նոյեմբերին իրենց հրամանատարի դին` ուսերի վրա, Խոտանան են տարել Սիսիանի նրա զինվորները: