Սիսիանում նշվեց մարտի 8-ը
Կանանց մեծարելու, մայրությունը սրբացնելու, իգական սեռի ներկայացուցիչներին շնորհակալական խոսքեր հնչեցնելու նպատակով սույն թվականի մարտի 8-ին «Համո Սահյանի անվան Սիսիանի քաղաքային մշակույթի կենտրոն» ՀՈԱԿ-ի դահլիճում տեղի ունեցավ «Ձեզ համար՝ կանայք» խորագրով միջոցառում, որին ներկա էր համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար Արմեն Հակոբջանյանը։
Մշակույթի կենտրոնի Ժողովրդական գործիքների անսամբլը ներկայացրեց նոր, բովանդակալից ծրագիր՝ նորովի հնչեցրեց Գուսան Աշոտի, Մկրտիչ Թամազյանի, Աշուղ Հավասիի, Աշուղ Նազելիի, Սայաթ-Նովայի և Մարինա Ալեսի ստեղծագործությունները։
Ելույթ ունեցան նաև «Աղվան Մինասյանի անվան արվեստի և ստեղծագործության կենրոն» և «Էմմա Ասյանի անվան Սիսիանի մանկական երաժշտական դպրոց» ՀՈԱԿ-ների շնորհաշատ աշակերտները՝ պարային և երաժշտական աննման կատարումներով, ասմունքեցին թատերական խմբակի սաները։ Իսկ մանկական երգչախումբը հուզիչ կատարումներով գերեց հանդիսատեսին։
Ցերեկույթի վերջում, Արմեն Հակոբջանյանը կանանց և աղջիկներին ծաղիկներ նվիրեց, շնորհավորական խոսքեր ասեց, ինչպես նաև բարեմաղթանքներ հղեց։
Շնորհավոր ձեր տոնը՝ սիրելի կանայք։
Թող միայն սեր, ջերմություն և առատություն լինի ձեր ընտանիքներում։