Սպասում ենք Նաիրի Հովհաննիսյանի և Գևորգ Առաքելյանի պարզաբանումներին
Երեկ՝ սեպտեմբերի 11-ին, syuniacyerkir.am կայքում և Syuniac Yerkir Newspaper ֆեյսբուքյան էջում հրապարակվել են «Սյունիք» ՋՕԸ-ի գործադիր տնօրեն Նաիրի Հովհաննիսյանի և Մեղրու համայնքապետ Բագրատ Զաքարյանի հետ մեր հարցազրույցները, որ տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 5-ին՝ Մեղրի կատարած այցի ժամանակ:
Հարցազրույցները հրապարակելուց անմիջապես հետո (ու մինչև հիմա) ստանում ենք արձագանքներ և՛ դրական, և՛ բացասական բովանդակությամբ:
Դրական արձագանքներին չենք անդրադառնա, բայց բացասական արձագանքներից՝ առավել սուր բովանդակությամբ, առնվազն հինգը ներկայացնում ենք ընթերցողին:
Ոմն Պապ Օհանյան հայհոյանքների տարափ է ուղղել Սամվել Ալեքսանյանին՝ հրապարակված նյութերը համարելով ՋՕԸ-ի գովազդ:
Մենք, իհարկե, չենք պատրաստվում իջնել Պապ Օհանյանի մակարդակին և նրան հրապարակավ համարժեք պատասխան տալ. այդ խոսելաոճը մեզ համար ընդունելի չէ: Սակայն պարտադիր ենք համարում բոլոր այն լուսանկարների հրապարակումը, որ ոմն Պապ ուղարկել է մեզ:
Արևիկ Ստեփանյան ջրօգտագործողն էլ գրում է՝ «Նախկին աշխատակիցներից կա մարդ, ով 2018 թ. չորս-հինգ ամսվա աշխատավարձը ցայսօր չի ստացել, իսկ դրա մասին ի՞նչ կասեք»: Իհարկե, ողջամիտ կլիներ, որ Արևիկ Ստեփանյանը նշեր տվյալ աշխատողի անունը, ում չեն վճարել հասանելիք աշխատավարձը:
Նվարդ Խաչատրյան ջրօգտագործողն  էլ հետևյալ գրությունն է ուղարկել՝ «Մեղրիում էս պահպանված ծառերը լավ էլ գտել եք, որ կողքը նկարվեք... Իրենք իրե՞նց են հույս տալիս, որ բավարար են աշխատում, թե՞ ուրիշին են ուզում ցույց տալ, որ իբր աշխատում են... Մեղրեցու ծառը չորացնողը էն հարևանից՝ Մեղրի փափագողից, ոչնչով չի տարբերվում ու ավելի թշնամի է»:
Աշոտ Քալաշյան. «Կարո՞ղ ա իսկապես աշխատում են... Էս մեղրեցիք էլ իրենց այգիները չորացնում են ու էս «ազնիվ» ու «նվիրյալ» մարդկանց վրա շառ անում»:
Նվարդ Խաչատրյան. «Արաքսը կողքով հոսում է, մեր այգիները էս չկայացած կառույցի հանցավոր անգործությունից չորանում ու դեռ անամոթաբար հարցազրույց էլ են տալիս… Դուք գլուխներդ էնքան խորը պիտի իջեցնեք ամոթից, որ բերքը վրան չորացած ու տերևաթափ եղած ծառի տակ եղած չորացած տերևների խշշոցը ակաջներիցդ դուրս չգա…»:
Մեղրեցիների բարձրացրած հարցերը հրապարակավ ուղղում ենք «Սյունիք» ՋՕԸ-ի գործադիր տնօրեն Նաիրի Հովհաննիսյանին և ՋՕԸ-ի «Մեղրի» տեղամասի ղեկավար Գևորգ Առաքելյանին՝ ակնկալելով հիմնավոր պատասխան:
Ստորև՝ ջրօգտագործողների ուղարկած բոլոր լուսանկարները և տեսանյութը։