Սպասումները չպետք է լինեն Նիկոլ Փաշինյանից, սպասումները պետք է լինեն ամեն մեկիցս. Հրանտ Թոխատյան
Դերասան Հրանտ Թոխատյանը «Շանթ» հեռուստաընկերության «Հեռանկար» հաղորդման ընթացքում խոսել է անցած տարվա ընթացքում տեղի ունեցած հեղափոխության ու դրանից հետո մարդկանց ընկալումների մասին: Իր դիտարկմամբ՝ մարդիկ, թեև ոգևորված են տեղի ունեցած փոփոխությամբ, սակայն, միևնույն ժամանակ, մտածում են, թե ինչ է իրենց սպասվում որոշ ժամանակ անց:
«Առաջին ամիսներին (հեղափոխությունից հետո-խմբ.) մարդկանց դեմքին կարելի էր ժպիտ տեսնել: Վերջին ժամանակներում կա նաև մտահոգություն, որովհետև շատերն են մեզանից իրենց հարց տալիս՝ «լավ, իսկ հետո՞»: Որովհետև այն, ինչ կատարվեց բոլորի համար ուրախություն էր, դա բոլորի համար էն բաղձալի սպասումն էր, որի հետ կապում էինք ապագան, որ մի օր էդ ամեն ինչը կլինի, հենց դրա մասին 15 տարի բեմից խոսում էինք, որ մի օր դա գալու է: Եվ ավելին, անգամ վերջին ներկայացման մեջ, «Mea Culpa»-ի մեջ կար` ապագայի Հայաստանի ղեկավարն ինչպիսին էինք մենք պատկերացնում: Եվ հայտնվեց Նիկոլ Փաշինյանը, որը, համարյա ներկայացման տեքստերով հանդես էր գալիս բոլորիս առջև»,- ասել է դերասանը:
Դիտարկմանը, որ գուցե դիտել էր ներկայացումը՝ դերասանն ասել է, որ տեղյակ չէ դրանից, բայց ամեն բան գրեթե էնպես էր, ինչպես պատկերացրել էին իրենք:
«Բնականաբար, սպասումները շատ մեծ էին: Բայց, կարծում եմ, որ յուրաքանչյուրս մեզ հարց ենք տալիս (ապագայի մասին): Սպասումները չպետք է լինեն Նիկոլ Փաշինյանից, սպասումները պետք է լինեն ամեն մեկիցս: Եթե ամեն մեկն այդ սպասումները փորձի իր տեղում իրականացնել, ապա այդ ժամանակ ինչ-որ բան կստացվի»,- ասել է նա: