«Սպորտ հանուն լիարժեք կյանքի»
17.04.2018 11:01
Այս նշանաբանով երկու օր շարունակ ապրիլի 14-15-ին Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի մարզահամալիրում Հաշմանդամ անձանց սեղանի թենիսի հայկական ֆեդերացիայի նախաձեռնությամբ (նախագահ՝ Կամո Դավթյան) տեղի ունեցավ սեղանի թենիսի մրցաշար՝ մասնակցությամբ Վրաստանի, Արցախի Հանրապետության եւ Հայաստանի Հանրապետության տարբեր մարզերի հաշմանդամ մարզիկների մասնակցությամբ:
Մրցանակները խաղարկվեցին տղամարդկանց եւ կանանց մենախաղերում եւ խառը զուգախաղում: Կանանց մենախաղում ուժեղագույնն Արեւ Տոպոլյանն էր (Վրաստան), տղամարդկանցը՝ Գեւորգ Բեգլարյանը (Երեւան), զուգախաղերում հաղթեց Տիգրան Պետրոսյան-Անդրանիկ Մկրտչյան զույգը: Հաղթողներին եւ մրցանակակիրներին հանձնվեցին գավաթներ եւ մեդալներ:
Մրցաշարն ավարտվելուց հետո ֆեդերացիայի նախագահ Կամո Դավթյանը շնորհակալագրեր հանձնեց մի խումբ անձանց՝ մրցաշարի կայացմանը նպաստելու, հաշմանդամության սպորտի զարգացման եւ մասսայականացման համար, նաեւ նշեց նման մրցաշարերի կարեւորությունը մրցափորձ ձեռք բերելու, եւ պարզապես հաշմանդամ մարզիկների՝ միմյանց հետ շփվելու առումով:
Եվ, իրոք, եզրափակիչ դուրս եկած մարզիկները բավականին հասուն խաղ ցուցադրեցին: Տիգրան Պետրոսյանը (Սպիտակ) երկու տարի առաջ եւս Քաջարանում մասնակցել էր նման մրցաշարի եւ ասում է, որ նախորդի համեմատ բարձրացել է մրցաշարի մակարդակը թե՛ մարզական, թե՛ կազմակերպչական առումներով: 33-ամյա Գեորգի Ասլանիշվիլին Թիբիլիսիից նշում է, որ մրցաշարը լավ է կազմակերպված եւ ինքն արդեն երրորդ անգամ է Հայաստանում:
Մրցաշարի մասնակիցներին եւ հանդիսականին գեղեցիկ ելույթներով ողջունեցին Քաջարանի համալիր մանկապատանեկան մարզադպրոցի գեղարվեստական մարմնամարզության խմբի սանուհիները: Մրցաշարի մասնակիցների համար հուշանվերներ էր պատրաստել «Վորլդ Վիժն» կազմակերպությունը: Հաշմանդամ մարզիկները հրաժեշտ տվեցին իրար կրկին հանդիպելու ակնկալիքով: