Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանը, Մարտակերտի քաղաքապետ Միշա Գյուրջյանը և Ասկերանի քաղաքապետ Հայկ Շամիրյանը՝ անազատության մեջ
27.05.2024 16:18
Ասկերանի քաղաքապետ Հայկ Շամիրյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել տնային կալանքը:
Ձերբակալված է Մարտակերտի քաղաքապետ Միշա Գյուրջյանը:
Ձերբակալված է Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանը:
Ըստ ՀՀ քննչական կոմիտեի՝ Ստեփանակերտի քաղաքապետի և երեք այլ անձանց օժանդակությամբ՝ առերևույթ հափշտակվել են 19 մլն ՀՀ դրամ արժողությամբ գույք` «TOYOTA HILUX 2.7», «VAZ 21214», «UAZ 390945-552» մակնիշի և «VAZ 212140» մակնիշի ավտոմեքենաներ:
Ըստ ՀՀ քննչական կոմիտեի՝ Մարտակերտի քաղաքապետը, նախնական համաձայնությամբ, խմբով, իրավաբանական նշանակություն ունեցող փաստաթղթեր կեղծելու և օգտագործելու միջոցով՝ առերևույթ կատարել է խոշոր չափերով գույքի հափշտակություն՝ 1.935.000 ՀՀ դրամ արժողության «CHEVROLET LACETTI-1.4» մակնիշի ավտոմեքենան օտարելով:
Գրեթե նույնանման մեղադրանք է ներկայացվել Ասկերանի քաղաքապետին:
Իրականում խոսքն այն մեքենաների մասին է, որոնցով մարդիկ բռնագաղթվել են օկուպացված Արցախի Հանրապետությունից՝ 2023 թ. սեպտեմբերյան զուլումի օրերին: