Ստորագրվեց համագործակցության մասին համաձայնագիր
Մեղրու համայնքապետարանում դեկտեմբերի 29-ին սոցիալ-տնտեսական համագործակցության մասին համաձայնագիր ստորագրվեց «Պոլիմետալ» խմբի մեջ մտնող «Լիճքվազ» ՓԲ ընկերության եւ Մեղրու համայնքապետարանի միջեւ, որը ստորագրեցին Մեղրու համայնքի ղեկավար Մխիթար Զաքարյանը եւ Կապանի լեռնահարստացման կոմբինատի տնօրեն Դմիտրի Ուշկովը («Լիճքվազ» ՓԲ ընկերության անունից): 2016-ին Մեղրի համայնքում «Պոլիմետալը» ներդրել էր 13 մլն դրամ, մասնավորապես, համայնքին հատկացվել էր նոր աղբատար մեքենա: Նոր կնքված համաձայնագրով 2017-2018թթ. ընթացքում Մեղրի համայնքում կներդրվի 36 մլն դրամ: Այդ միջոցներով Մեղրի համայնքի Վարդանիձոր բնակավայրում կկառուցվի մանկապարտեզ: Ինչպես նախատեսվում է համաձայնագրով, ընկերությունը ծրագրում է 2017-2018 թվականների ընթացքում շարունակել համայնքում իրականացվող սոցիալական եւ բնապահպանական միջոցառումներին աջակցությունը: Համայնքների հետ կնքված սոցիալ-տնտեսական համաձայնագրերի շրջանակում (դեկտեմբերի 15-ին ընկերությունը նման համաձայնագիր կնքել էր Կապան քաղաքի հետ)  Սյունիքի մարզում «Պոլիմետալ» խմբի ներդրումները 2017 թվականի ընթացքում կգերազանցեն 135 մլն դրամը:
Համաձայնագրի ստորագրումից հետո Մխիթար Զաքարյանը եւ Դմիտրի Ուշկովը իրենց խոսքում, մասնավորապես, այն միտքը հայտնեցին, որ համաձայնագրի ստորագրումը խթան կլինի «Պոլիմետալ» ընկերության եւ Մեղրու համայնքի փոխհամագործակցության գործում: