Սուրբ Սարգիս եկեղեցուց տեղի է ունեցել «Հարության Ավետիս» խորագրով կանթեղներով երթը (ֆոտոռեպորտաժ)
20.04.2019 23:05
Երեւանում, այսօր՝ ապրիլի 20-ին` ժամը 20.00-ին, Արարատյան Հայրապետական թեմի առաջնորդանիստ Ս. Սարգիս եկեղեցուց տեղի է ունեցել «Հարության Ավետիս» խորագրով կանթեղներով երթը, որը նախաձեռնել են Արարատյան Հայրապետական թեմի երիտասարդաց միությունները՝ թեմի առաջնորդական փոխանորդ Գերաշնորհ Տ. Նավասարդ արքեպիսկոպոս Կճոյանի օրհնությամբ (ֆոտոռեպորտաժ):
Երթի մասնակիցները Ճրագալույցի Ս. Պատարագից հետո ստացել են Նավասարդ Սրբազանի օրհնությունն ու Ս. Հարության Ավետիսը մարդկանց փոխանցելով՝ Մ. Մաշտոցի պողոտայով եւ Ամիրյան փողոցով քայլելով դեպի Հանրապետության հրապարակ:
Թեմի երիտասարդական միությունների հոգեւոր համակարգող Տ. Պետրոս ավագ քահանա Մալյանի գլխավորությամբ մասնակիցները քարե գորգի վրա խաչ են կազմել՝ ի նշան Քրիստոսի Հրաշափառ Հարության:
«Հարության Ավետիս» քայլերթին են միացել ՀՄԸՄ ՀԱՍԿ սկաուտական եւ տարբեր հասարակական կազմակերպությունների անդամներ, հայաստանյան բուհերի ուսանողներ եւ ուսանողական միությունների անդամներ, զինվորներ, ԱԻՆ աշխատակիցներ: