ՀՀ ոստիկանության հարգարժա՛ն պետ
Ոստիկանության կոլեգիայի հարգելի՛ անդամներ
Շա՛տ սիրելի ոստիկաններ եւ վետերաններ
ՀՀ Սյունիքի մարզպետարանի աշխատակազմի եւ բոլոր սյունեցիների անունից շնորհավորում եմ ձեզ՝ մասնագիտական տոնի՝ Ոստիկանության օրվա առթիվ:
Մաղթում եմ ձեզ հաջողություններ եւ նորանոր ձեռքբերումներ ձեր դժվարին եւ պատասխանատու աշխատանքում:
Այսօր, առավել քան երբեւէ, կարեւոր է ձեր առաքելությունը, որը միշտ կատարել եք անձնվիրաբար՝ հաճախ կյանքի եւ առողջության գնով: Համոզված եմ, որ առաջնորդվելով սկզբունքայնությամբ եւ մասնագիտական պատվախնդրությամբ՝ այսօր էլ մեծ  պատասխանատվությամբ կկարողանաք լուծել ձեր առջեւ դրված բարդ  ու դժվարին խնդիրները, կդիմակայեք արդի մարտահրավերներին:
Շնորհավորում եմ նաեւ բոլոր նրանց, ովքեր երբեւէ կրել են ոստիկանական համազգեստ եւ ուսադիրներ ու միշտ բարձր են պահել  ոստիկանության պատիվն ու հեղինակությունը:
Առանձնահատուկ շնորհավորում եմ ոստիկանության շատ սիրելի վետերաններին: Խոնարհվում եմ հայրենիքի սահմանները պաշտպանելիս եւ իրենց ծառայողական պարտքը կատարելիս զոհված մեր հերոս ոստիկանների հիշատակի առաջ. հավերժ փա՛ռք ու պատի՛վ նրանց:
Կրկին շնորհավորելով մասնագիտական տոնի կապակցությամբ՝  ցանկանում եմ ձեզ եւ ձեր ընտանիքներին առողջություն, անսահման երջանկություն եւ ամենայն բարիք:
Աստված պահապան բոլորիս: