Սյունիքի մարզում հանցավորության բացահայտման շարժընթացում սկսել եմ նկատել դրական տեղաշարժ. ՀՀ ոստիկանապետ (տեսանյութ)
05.06.2020 18:36
Սյունիքի մարզում հանցավորության բացահայտման շարժընթացում սկսել եմ նկատել դրական տեղաշարժ: Այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ոստիկանապետ Արման Սարգսյանը:
Անդրադառնալով Քաջարանում սխալմամբ բերման ենթարկված և ոստիկանության բաժանմունքում ծեծի ենթարկված քաղաքացուն ու մարզում հաջորդած բողոքի ակցիաներին՝ Սարգսյանն ասաց, թե ծառայողական քննություն է իրականացվում, ՀՔԾ-ում էլ է իրականացվում քննություն, իրավական գնահատական կտրվի. «Ես չեմ ուզում պնդել՝ այսպես կամ այնպես է եղել: Կցանկանամ՝ անդրադառնանք քննության արդյունքներով, բայց Քաջարանի դեպքերը կխնդրեմ ուղղակի չքաղաքականացնել»,-ասաց նա:
Ինչ վերաբերում է մամուլում շրջանառվող լուրերին, թե Քաջարանի դեպքերը կապվում են Սյունիքի ոստիկանապետ Գևորգ Ազիզյանի անվան հետ, իսկ վերջինս Սարգսյանի համակուրսեցին է, ոստիկանապետն ասաց. «Մեր կուրսում 280 հոգի եք եղել: Պարոն Ազիզյանի թե՛ լավ, թե՛ վատ բոլոր արարքներին տրված են իրավական գնահատականներ, նրա նշանակումն ու այսօրվա պաշտոնավարումն իրականացվում է օրենքի տառին համապատասխան, և ես պարոն Ազիզյանից շնորհակալություն եմ հայտնում վերջին շրջանում աղմկահարույց որոշ դեպքեր բացահայտելու համար»,-ասաց նա:
Նշենք, որ Քաջարանում բողոքի ակցիայի առիթ էր դարձել այն, որ Սյունիքի մարզի չորս քաղաքացիներ բերման էին ենթարկվել Կապանի բաժին, այնուհետև նրանք հայտնել էին, որ Ոստիկանությունում բռնության են ենթարկվել։