պարոնայք սպաներ եւ զինվորներ
ՀՀ Զինված ուժերի կազմավորման 34-րդ տարեդարձի կապակցությամբ շնորհավորում եմ բոլորիս։
Հայկական զինված ուժերի կազմավորումը նորանկախ պետության համար կենսական անհրաժեշտություն էր, իսկ այսօր, առավել քան երբևէ, մեր պետության ու ազգի անվտանգության, հայկականության պահպանման և մեր լինելիության անվերապահ երաշխավորը։
Մենք բոլոր ժամանակներում առանձնակի հարգանքով ու ակնածանքով ենք վերաբերվել հայ զինվորին՝ որպես հայրենիքի, հայրենի տան պաշտպանի, այդ իսկ պատճառով բանակի օրն առանձնակի է արժևորվում մեզանում:
Իր պատմության ողջ ընթացքում ՀՀ բանակը ծանր ու դժվար ճանապարհ է անցել՝ դիմակայելով Արցախյան առաջին, քառօրյա և 44-օրյա պատերազմի փորձություններին, բայց, անկախ ամեն ինչից այսօր էլ շարունակում է իր առաքելությունը՝ հայ զինվորի ամուր կամքի, խիզախության, անձնվիրության ու մարտական ոգու շնորհիվ։
Պատահական չէ, որ ամեն տարի այս օրը՝ այցելելով Բաղաբուրջի հուշահամալիր, մենք մեր խորին խոնարհումն ու երախտագիտությունն ենք արտահայտում բոլոր ազատամարտիկներին, Հայոց բանակի ստեղծման և կայացման ակունքներում կանգնած բոլոր երախտավորներին, զինծառայողներին, կամավորներին, ովքեր Արցախյան պատերազմների օրերին անհավասար պայքար մղեցին, զոհաբերեցին իրենց ամենաթանկը՝ կյանքը, հանուն անկախ երկրում արժանապատիվ ապրելու մեր իրավունքի։
Ուստի, յուրքանչյուրս մեր պատասխանատվության ոլորտում պետք է անենք առավելագույնը, ուժեղանանք, հզորանանք, շոշափելի ու հուսալի թիկունք լինենք ՀՀ բանակի և հայ զինվորի համար:
Շնորհավոր տոնդ 34-ամյա ՀՀ Բանակ: