Սյունիքում Ոչխարների խուզման փառատոնին բրիտանացի փորձառու խուզողներ կմասնակցեն
Հունիսի 9-ին Սյունիքի մարզի Տաթեւ համայնքի Խոտ բնակավայրում գտնվող Սյունիքի Անասնաշուկայի տարածքում տեղի կունենա Ոչխարների խուզման փառատոնը:
Արտերկրից հրավիրված են փորձառու ոչխար խուզողներ, որոնք ցուցադրական դաընթաց կանցկացնեն Փառատոնի մասնակիցների եւ այցելուների համար: Մասնավորապես, խուզողներ կլինեն Մեծ Բրիտանիայից եւ հարեւան Վրաստանից:
Կանցկացվի ոչխարների խուզման մրցույթ (տարածաշրջանի համայնքների լավագույն խուզողների միջեւ), այլ մրցույթներ եւ խաղեր, ասվում է փառատոնի կազմակերպիչների ֆեյսբուքյան գրառման մեջ:
Ցուցահանդես-վաճառքում իրենց արտադրանքն են ներկայացնելու Վայոց Ձորի եւ Սյունիքի համայնքները եւ տեղի արտադրողները: Կհնչի ազգային կենդանի երաժշտություն, պար, կանցկացվեն երեխաների համար նախատեսված խաղեր:
Հյուրերը հնարավորություն կունենան օգտվել տեղում կազմակերպված սննդի տաղավարներից (Food Court): Տարածքում կգործի նաեւ բացօթյա սրճարան եւ մանկական խաղահրապարակ:
PanARMENIAN.Net
5 հունիսի 2018թ.