«Սյունիքը» առաջնությունը սկսեց խոշոր հաշվով հաղթանակով
Մեծ ֆուտբոլը վերադառնում է Կապան: Օգոստոսի 6-ին քաղաքային մարզադաշտում Կապանի «Սյունիքը» Հայաստանի ֆուտբոլի երկրորդ խմբի առաջնության մեկնարկային տուրում ընդունեց «Ալաշկերտ-2»-ին:
Մինչ հանդիպումը սկսվելը երկու թիմի ավագները Հայաստանի օրհներգի հնչյունների ներքո բարձրացրին ՀՀ պետական, ինչպես և երկրորդ խմբի առաջնության ու «Սյունիք» թիմի խորհրդանշական դրոշները: Այնուհետև «Սյունիք» թիմի ավագ Ալեն Կարապետյանին հանձնվեց 2022-23 թթ. երկրորդ խմբի առաջնության «Լավագույն ռմբարկու» մրցանակը:
Հանդիպման սկզբում որոշակի զգալ տվեց մեկնարկային խաղին բնորոշ հուզմունքը: Բայց դա երկար չտևեց: Ալեն Կարապետյանը դրսևորեց գոլահարին հատուկ իր հատկանիշները, հանդիպման 19-րդ րոպեին նախ՝ անվրեպ իրացնելով 11 մետրանոց տուգանային հարվածը, այնուհետև՝ 26-րդ րոպեին կրկնապատկելով հաշիվը: Մինչև առաջին խաղակեսի ավարտը կապանցիները ևս մի անգամ գրավեցին մրցակցի դարպասը:
Երկրորդ խաղակեսում հյուրերին հաջողվեց «թրջել» հաշիվը, բայց սյունիքցիներին հաջողվեց ևս երկու անգամ մրցակցին ստիպել խաղը սկսել դաշտի կենտրոնից (գոլի հեղինակներ՝ Էդգար Գրիգորյան, Նորայր Ղազարյան):
Մի խոսքով՝ երբ ավարտվեց հանդիպումը, լուսատախտակի վրա վառվում էր 5:1 հաշիվը:
Հանդիպման ավարտից հետո «Յուրաքանչյուր մարզիչ տակտիկական խնդիր է դնում թիմի առջև, իրականացա՞վ մարզչի սպասելիքները»,- հարցով դիմեցինք «Սյունիք»-ի ավագ մարզիչ Արամ Ոսկանյանին:
- Մասամբ՝ այո, բավականին աշխատանք էինք տարել, բայց նաև շատ աշխատանք ունենք անելու: Կարևորը խաղային ձեռագիր է ձևավորվել, իհարկե այն տեղ-տեղ «կաղում» էր, բայց ժամանակ է հարկավոր՝ թերությունները շտկելու համար: Թիմը կոմպլեկտավորվել է, և խաղը պայմանավորված է խաղային բոլոր օղակների դինամիկ գործողություններով: Խաղից որոշակի գոհ եմ, բայց էլի ավելացնելու տեղ կա,- պատասխանեց Արամ Ոսկանյանը:
Ի դեպ, Հայաստանի ֆուտբոլի բարձրագույն խմբի աղջիկների առաջնությանը մասնակցելու իրավունք է ստացել «Սյունիք» թիմը: Մեր աղջիկները առաջնության անդրանիկ տուրում՝ օգոստոսի 22-ին, կհյուրընկալեն «Լեռնային Արցախին»: