«Սյունյաց երկիր» թերթի բացառիկ համար՝ նվիրված ԱՊՀ երկրների 2018թ. մշակութային մայրաքաղաք Գորիսին
ԱՊՀ երկրների արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի որոշմամբ Գորիս քաղաքը հայտարարվել է ԱՊՀ երկրների 2018թ. մշակութային մայրաքաղաք:
«Սյունյաց երկրի» խմբագրակազմի որոշմամբ՝ տարվա ընթացքում (ժամկետը կհայտարարվի լրացուցիչ) թերթի հերթական հատուկ համարը կնվիրվի Գորիս քաղաքին:
Ներկայումս մշակվում է Գորիս քաղաքին նվիրված հատուկ համարի ծրագիրը:Համարի գլխավոր նպատակն է՝ ներկայացնել Գորիսի անցյալն ու այսօրը, ընդ որում՝ ներկայացնել ոչ միայն հայերեն, այլեւ ռուսերեն եւ անգլերեն լեզուներով:
Թեեւ խմբագրության տրամադրության տակ կան թեմային առնչվող բավականին շատ եւ նույնիսկ բացառիկ նյութեր, բայց խմբագրակազմը ցանկալի է համարում այդ առիթով իմանալ ընթերցողների կարծիքը, ստանալ առաջարկություններ, նաեւ նյութեր, որոնք մինչեւ հիմա տեղ չեն գտել Գորիսին նվիրված մեր հատուկ համարներում:
Առաջարկությունները, նյութերը, նկատառումները կուզենայինք ստանալ մինչեւ ս.թ. փետրվարի 20-ը, որից հետո, ընթերցողների կարծիքը հաշվի առնելով, վերջնական տեսքի կբերվի ծրագիրը, եւ կսկսենք նախապատրաստական աշխատանքները:
Սիրելի ընթերցող, սպասում ենք ձեր առաջարկություններին, նկատառումներին, ձեր տրամադրության տակ եղած ու մինչեւ հիմա չհրապարակված նյութերին:
Մեր հասցեն եւ հեռախոսահամարը ձեզ հայտնի են:
«ՍՅՈՒՆՅԱՑ ԵՐԿԻՐ»
Հ.Գ.«Սյունյաց երկիր» թերթի նախաձեռնության մասին տեղյակ ենք պահել ՀՀ իշխանության եւ ԱՊՀ համապատասխան մարմիններին: